Zamknij
REKLAMA

Podkarpackie: policja prowadzi prewencyjną akcję „Motocykl”

09:57, 09.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Przez weekend policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestępstwa i wykroczenia popełniane przez kierujących motocyklami i motorowerami. Sprawdzą trzeźwość kierowców, ich uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów.

"Słoneczna, jesienna pogoda zachęca do podróżowania. Wielu motocyklistów zechce wykorzystać ostatnie słoneczne dni na wyjazdy, także w Bieszczady. W ten weekend szczególna uwaga policjantów ruchu drogowego będzie skierowana właśnie na kierujących motocyklami i motorowerami" - poinformowała w sobotę rzeczniczka podkarpackiej policji podinsp. Marta Tabasz-Rygiel.

Podkreśliła, że weekendowa akcja "Motocykl" ma charakter nie tylko kontrolny, ale przede wszystkim prewencyjny.

Zapowiedziała, że policjanci podczas kontroli drogowych będą zwracać szczególną uwagę na kierowców jednośladów; sprawdzą ich trzeźwość, uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów.

"Podstawowym celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących motocyklami i motorowerami" - dodała podinsp. Tabasz-Rygiel.

Zaznaczyła, że policjanci, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia, zwłaszcza te najbardziej niebezpieczne, popełniane nie tylko przez kierowców jednośladów. Policja apeluje do wszystkich kierowców, nie tylko motocyklistów, o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

"Nierzadko sprawcami wypadków, w których uczestniczą motocykliści, są kierujący samochodami. Ich główne przewinienia to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu lub zmiana pasu ruchu, bez upewnienia się, czy kierowca ma taką możliwość. Policjanci będą wyciągać konsekwencje w takich przypadkach" - zapewniła funkcjonariuszka.

Przypomniała, że październikowa pogoda bywa zmienna i wymaga od kierowców dostosowania techniki jazdy do warunków na drodze.

"Poranne przymrozki i mgły, opady deszczu oraz coraz wcześniej zapadający zmrok to nieodłączne elementy jesiennej aury. Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności" - zaapelowała. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ mok/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

HmmnHmmn

2 0

Akcja za akcją. Teraz czekamy na akcje wewnętrznego w komendach i sprawdzanie tego wszystkiego co sprawdzacie przy tych " akcjach". Statystyki mówią że policjant to taki diament bez skazy. Mamy farta że tacy porządni ludzie tylko trafiają w te szeregi

03:50, 10.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wiemwiem

1 0

Mylisz się. Zwykły policjant ma niewiele do powiedzenia, albo jeszcze mniej. Musi robić i działać tak jak zaleci komenda główna warszawka. A rzeczniczce podkarpackiej policji podinsp. Marta Tabasz-Rygiel dziękujemy za przypomnienie i wyjaśnienie że,, październikowa pogoda bywa zmienna i wymaga od kierowców dostosowania techniki jazdy do warunków na drodze." WoW! Naprawdę? to dobrze czy źle? 07:44, 10.10.2021


inneinne

2 0

Jest plan mandatów, trzeba wykonać i szlus. 11:01, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gazu !!!gazu !!!

2 3

o w pi**e możecie mnie pocałować !! gazu !!! 200 na godzine i szczam na was hahaha !!!!! 14:22, 10.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŚmierćŚmierć

0 1

Szczać będę nad twoim grobem , , jak po Ciebie przyjdę , cwaniaczku.. wkrótce... 00:08, 11.10.2021


REKLAMA
0%