Zamknij
REKLAMA

Europejski Tydzień Sportu w PZPSW

11:48, 07.10.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 23 – 30 września w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych odbył się Europejski Tydzień Sportu, którego narodowym koordynatorem jest od sześciu lat Ministerstwo Sportu.

Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) miała zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w trakcie trwania całej imprezy oraz przez cały rok. Tydzień w PZPSzW, zainaugurował teatrzyk pod tytułem „Sport to zdrowie”, w którym aktorzy z różnych klas zachęcali całą społeczność szkolną do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W czasie trwania obchodów ETS odbyła się mini Olimpiada Sportowa, mecze piłki nożnej, mecz siatkówki „Nauczyciele kontra uczniowie”, rozgrywki tenisa stołowego, zajęcia ruchowe Nordic Walking, zajęciach fitness, pokaz mody sportowej, konkurs plastyczny pod hasłem „Sport to zdrowie”.

Zorganizowano wyjście na Pływalnię Rekreacyjną MOSiR, gdzie uczniowie pod czujnym okiem instruktorów uczyli się pływać oraz naukę jazdy na wrotkach w jednejz mieleckich wrotkarni. Część uczniów miała okazje zagrać w kręgle.Podczas zajęć na strzelnicy LOK najstarsi uczniowie poznali techniki strzelectwa a młodsi zwiedzili Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, stadion oraz wewnętrzne sale treningowe, gdzie uczestniczyli w zajęciach lekkoatletycznych. Siedząc na trybunach sportowych mieli okazję poczuć się jak prawdziwi kibice.

Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w akcji „Pociąg do zdrowia”, podczas której na poszczególnych „stacjach” uczyli się zdrowego trybu życia oraz jak zdrowo i kolorowo przyrządzać smaczne posiłki.

Tydzień obfitował również w imprezy plenerowe jak rajd rowerowy, rozgrywki w Boulle, gigantyczne bierki czy szachy Wikingów. 

Sport i aktywność fizyczna mają znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie, uczą zarówno rywalizacji jak i współpracy. Promowanie roli sportu jako narzędzia społecznego włączania i aktywizowania, pomaga stawić czoła wyzwaniom, przed jakimi stoi europejskie społeczeństwo. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat licznych korzyści z tego płynących. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności.

Jak się okazało ETS to impreza, która inspiruje do wszelkiego rodzaju twórczych, nie tylko sportowych działań. Uczniowie wraz z nauczycielami wykorzystując pogodę i piękny, duży teren oraz bliskość lasu, chętnie brali udział w sportowych zmaganiach pokonując własną niepełnosprawność i wykazując hart ducha. Główny cel imprezy, czyli aktywizacja ruchowa dzieci i młodzieży, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu na co dzień została zrealizowana i na stałe wpisana w nasze środowisko.

Patronat honorowy nad ETS objęli - Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba. Europoseł ufundował nagrody dla uczestników akcji.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%