Zamknij
REKLAMA

hej.mielec.pl TV: Kolejne duże zmiany przy stacji PKP. Znika rampa przeładunkowa

14:01, 04.01.2023
REKLAMA

hej.mielec.pl TV: Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe realizuje kolejną już przebudowę swoich obiektów na stacji w Mielcu. To istotna zmiana dla krajobrazu centrum miasta.

W ramach trwających robót zdemontowana została już bocznica kolejowa, czyli tor biegnący ze stacji Mielec przez ulicę Głowackiego do rampy przeładunkowej zlokalizowanej dotychczas wzdłuż garażów na ulicy Drzewieckiego. Cały ten obiekt jest wyburzany, docelowo ma zostać rozebrany także przylegający do torowiska betonowy plac wraz ze starym, nieczynnym oświetleniem.

Metamorfozę przechodzi również teren przy samym budynku dawnego dworca oraz nowym przejściu podziemnym. Tam PKL PLK buduje drogę wraz z kilkunastoma miejscami parkingowymi. Będzie to dojazd do budynku stacji z małą pętlą pozwalającą zawrócić do ulicy Głowackiego.

Grudzień 2022 - Styczeń 2023

REKLAMA? [email protected]

http://hej.mielec.pl
https://www.facebook.com/hejmielecpl/
https://www.facebook.com/hejgrupa/
https://twitter.com/hejmielec
https://www.instagram.com/hejmielec/

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (1)

MariuszMariusz

0 0

Bez składu, bez ładu. Lata temu, zanim powstał dworzec pks mówiło się o połączeniu dworców pks i pkp. Jakby powstał jeden mniej więcej w miejscu aktualnego pks ale bliżej torów w dwoma wyjściami na dwie strony byłoby elegancko i praktycznie. Mogłaby być kasa na bilety pks i pkp, jedna poczekalnia i utzymanie byłoby tańsze. Dworzec pkp wtedy do wyburzenia i ogromny teren się otwiera na jakieś usługi, centrum handlowe. A tak będzie to brzydkie, a aktualne miejsca parkingowe po stronie pks i pkp są wystarczające i nie ma sensu robienia jeszcze, chyba że nie ma się pomysłu na ten teren. 12:46, 06.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz