Zamknij
REKLAMA

DZIEŃ DOBRY MIELEC: Władysław Ortyl o aktualnych i możliwych inwestycjach dla Mielca

23:29, 13.07.2021
REKLAMA

Co powiedział marszałek Władysław Ortyl?

O pandemii na Podkarpaciu: Straty są, bo przejściowo zlikwidowano kilkaset miejsc pracy. Patrząc na przychodu do budżetu województwa z gospodarki, przedsiębiorcy sobie poradzili z problemami, które generował COVID.

O Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce: ma służyć młodzieży, edukacji politechnicznej, związanej z praktycznym spojrzeniem na świat nauki, odkrywaniem, wynalazczością.

O G2A Arena w Jasionce: nasze centrum kongresowe ma się dobrze, mimo pandemii. Teraz jest możliwość organizowania wydarzeń sportowych, kulturalnych, komercyjnych. Podstawową misją jest promocja gospodarki i Podkarpacia.

O pomyśle budowy centrum nauki w Mielcu: będzie można tworzyć centra nauki w mniejszym wymiarze, rząd chce przeznaczyć na to środki.

O inicjatywie budowy stacjonarnego muzeum lotnictwa w Mielcu: jest to nadal do zrobienia, przy aktywności władz lokalnych - miasta i powiatu, chętnie to wesprzemy.

O budowie wiaduktu nad linią kolejową i ulicą Sienkiewicza: za chwilę będzie powstawał, skończymy odcinek drogi Piątkowiec - Rzędzianowice, zaczniemy budowę wiaduktu i rekonstrukcję torów do Padwi. Przed nami kolejne wyzwania, będzie korkował się przejazd kolejowy na ulicy Wolności, z lotniska trzeba będzie dojechać lepszą drogą do obwodnicy.

O koncepcji budowy mostu w Rzochowie i drogowym ringu wokół Mielca: brakuje tej ćwiartki ringu, przybliżałaby do autostrady do Tarnowa czy Dębicy, jest konieczna.

O połączeniu Mielca z drogami ekspresowymi: trzeba się starać byśmy byli bliżej przyszłej drogi S9, musimy pamiętać byśmy szybko dojeżdżali do drogi S7, to jest duże wyzwanie.

O pomyśle budowy linii kolejowej Połaniec - Mielec - Kolbuszowa: to bardzo przyszłościowa sprawa, podobną sprawą jest połączenie Jasła z Dębicą.

O siatce połączeń kolejowych pasażerskich z Mielca: są zapowiedzi pociągów dalekobieżnych, ale po ukończeniu inwestycji na odcinku Mielec - Padew i dalej Tarnobrzeg - Ocice.

O opiniach, że Mielec jest pomijany przy dotacjach unijnych i rządowych: ja mam zarzuty, że wszystko kieruję do Mielca, należałoby to zwymiarować.

O relacjach z prezydentem i starostą: najważniejsza jest rozmowa, spotkania, dyskusje, przygotowywanie projektów.


REKLAMA? [email protected]

http://hej.mielec.pl
https://www.facebook.com/hejmielecpl/
https://www.facebook.com/hejgrupa/
https://twitter.com/hejmielec
https://www.instagram.com/hejmielec/

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (1)

didi

4 1

temu panu już dziękujemy.... 21:35, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA