Zamknij
REKLAMA

Włamywali się do altanek działkowych. Grupa ujęta przez policję

10.51, 29.11.2022 dw Aktualizacja: 11.58, 29.11.2022
Zdjęcie poglądowe.
REKLAMA

 Policjanci ustalili sprawców i zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę do sprawy włamań do altanek działkowych w Mielcu. Część z nich usłyszało już zarzuty, także o popełnienie innych przestępstw.

 20-letni mężczyzna, któremu łącznie przedstawiono 6 zarzutów za posiadanie znacznej ilości narkotyków, włamania do działek oraz kradzieży najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 W sprawie wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mielcu.

W pierwszych dniach października kilku właścicieli ujawniło włamania i kradzieże w swoich altankach znajdujących się na terenie ROD Relax przy ulicy Kilińskiego oraz ROD Poręby przy ulicy Witosa w Mielcu.

- Łupem złodziei padł drobny sprzęt AGD, narzędzia oraz osobiste przedmioty należące do właścicieli. Łącznie straty powstałe w wyniku przestępstw zostały wycenione na kwotę 6 tysięcy złotych. Policjanci przyjęli zgłoszenia o przestępstwach i rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili, kto może stać za tymi włamaniami.

- Policjanci do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat oraz 19-letnią kobietę. Podczas zatrzymania i przeszukań w domach sprawców funkcjonariusze ujawnili część przedmiotów pochodzących z kradzieży. W garażu wynajmowanym przez jednego z zatrzymanych, 20-letniego mieszkańca Mielca, policjanci ujawnili narkotyki. Tester potwierdził, że to amfetamina - dodaje w komunikacie KPP Mielec.

Kolejny z zatrzymanych, 26-letni mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 20-letniemu zatrzymanemu, oprócz przestępstw włamania i posiadania znacznej ilości narkotyków również zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. 36-letniemu podejrzanemu policjanci także przedstawili zarzut włamań do działek i kradzieży, których miał dokonywać wspólnie z 20-latkiem i innymi osobami.

Na podstawie zebranych materiałów zwrócono się do prokuratury o wystąpienie z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 20-letniego podejrzanego. Po rozpoznaniu wniosku sąd zdecydował, że zatrzymany mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Mielcu wszczęła śledztwo. Trwają dalsze czynności.

[ALERT]1669719066320[/ALERT]

(dw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%