Zamknij
REKLAMA

Śmigłowiec SAR w Mielcu. Odebrał pacjenta z COVID-19 [FOTO, WIDEO]

16:26, 25.11.2021 | dw
REKLAMA

O godz. 16 na przyszpitalnym lądowisku wylądował śmigłowiec Wojskowej 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Odebrał pacjenta z COVID-19.

[FOTORELACJA]8994[/FOTORELACJA]

Do lądowania śmigłowca doszło ok. godz. 16. Ratownicy mieleckiego pogotowia wówczas odebrali z śmigłowca specjalną komorę transportową dla pacjentów z koronawirusem i udali się do szpitala. Następnie załoga śmigłowca założyła kombinezony ochronne i przygotowała śmigłowiec do transportu. Po kilkudziesięciu minutach pacjent mieleckiego szpitala, w pełnym w reżimie sanitarnym z zastosowaniem komory transportowej, został przetransportowany do śmigłowca.

Pacjent zarażony koronawirusem przebywał wcześniej na oddziale intensywnej opieki medycznej w Mielcu. Drogą lotniczą trafił do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

ZOBACZ WIDEO 

Podobny transport z wykorzystaniem śmigłowca PZL W-3 Sokół realizowany był w czerwcu tego roku. Wówczas na lądowisku przy szpitalu również lądował śmigłowiec  obsługiwany dodatkowo przez personel Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

[ALERT]1637855948061[/ALERT]

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%