Zamknij
REKLAMA
16:08, 27.11.2021

Uroczysta gala wręczenia tegorocznych odznaczeń „Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis odbyła się w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Tym razem prócz odznak, wręczono także honorowe odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznane przez ministra kultury Piotrowi Pszenicznemu – mieleckiemu malarzowi i rzeźbiarzowi działającemu w Klubie Środowisk Twórczych TMZM.

Mielecki kronikarz, twórca Encyklopedii Miasta Mielca, inicjator i organizator wielu imprez kulturalnych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat - Józef Witek otrzymał Odznaczenie Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis” 2021. Wyróżnienie odebrał osobiście – w asyście najbliższych członków rodziny. 

Drugim odznaczonym został śp. Andrzej Kędzior – inżynier, prekursor melioracji i jej twórca na terenach powiatu mieleckiego, poseł do Sejmu we Lwowie i Rady Państwa w Wiedniu oraz do Sejmu i Senatu, Minister Robót Publicznych, Honorowy Obywatel Mielca. Odznaczenie wręczono bratankowi – Józefowi Kędziorowi. 

27 listopada 2021

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

A kto to jestA kto to jest

1 0

Ten łysy Józek, on działało ile pamiętam za czasów Komuny, ZOMO i ORMO.A teraz widzę tworzy kulturę na harmoszce i demokrata 09:27, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA