Zamknij
REKLAMA

13:52, 10.04.2020

10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 doszło do katastrofy polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Śmierć poniósł poseł PSL z Mielca Leszek Deptuła.

Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.

Życie w kraju na kilka dni się niemal zupełnie zatrzymało. Polacy śledzili transport trumien do Polski. W Mielcu tysiące mieszkańców żegnało posła Leszka Deptułę, najpierw w Sali Królewskiej, później na Cmentarzu Komunalnym. Na Placu AK i przy Ścianie Katyńskiej odbyły się także uroczystości żałobne.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (2)

rolnikrolnik

1 0

kiedy władek zostanie rozliczony,
za niekorzystne umowy z rasiją,
a w ogóle gdzie on zrobił kuku 09:14, 18.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JsJs

1 0

Wpisz sobie na google umowa gazowa Wojciech Jasiński PiS. I odwal się od Waldka 22:18, 22.04.2020


REKLAMA