Michał Gołkowski, urodzony w 1981 roku, znany jest jako „najszybsze pióro polskiej fantastyki”. Jego debiut literacki miał miejsce w 2013 roku, a od tego czasu autor zasypuje fanów kolejnymi książkami, często wydając nawet dwie-trzy powieści rocznie. Jego twórczość obejmuje szerokie spektrum gatunków, od wojennych opowieści i psychologicznych thrillerów, przez groteskę i horror, po pełnokrwiste fantasy.
Gołkowski to nie tylko pisarz, ale także poliglota, lingwista oraz tłumacz symultaniczny. Jego zainteresowania obejmują historię wojskowości oraz antropologię kultury, co przekłada się na szczegółowość i realizm jego książek. Autor zyskał rozgłos dzięki takim cyklom jak: S.T.A.L.K.E.R., Stalowe szczury, Komornik czy Siedmiokrąg grzechu. Jego prace charakteryzują dynamiczna akcja, nietuzinkowi bohaterowie i wciągająca fabuła.
Nie tylko pisarstwo zajmuje Gołkowskiego. Autor jest także zaangażowany w świat gier wideo, współpracując z dwoma spółkami z branży gamedev – Sylen Studio oraz Red Square Games. Pomaga im w produkcji gier wideo i planszowych opartych na jego twórczości.
Gołkowski jest również znakomitym prelegentem. Potrafi bez zająknięcia poprowadzić godzinny wykład na praktycznie każdy temat – od historii organizacji przestępczych w okresie poradzieckim po techniki oblężnicze starożytnego Babilonu. Jego wiedza i charyzma sprawiają, że każde spotkanie z nim to prawdziwa intelektualna przygoda.
Spotkanie z Michałem Gołkowskim w Mielcu to gratka dla wszystkich fanów literatury fantasy, postapokaliptycznej i historycznej. Zarówno ci, którzy są już zaznajomieni z jego twórczością, jak i ci, którzy chcą odkryć nowe, fascynujące światy, znajdą tu coś dla siebie. To doskonała okazja, by zadać autorowi pytania, posłuchać opowieści o jego książkach, a może nawet uzyskać autograf.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „(nie) Męskie czytanie… czyli spotkania z pisarzami”, który został dofinansowany z Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkania te mają na celu popularyzację czytelnictwa i literatury poprzez bezpośrednie spotkania z autorami.
Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.