Zamknij
REKLAMA

„Literatura i dzieci”: znamy laureatów tegorocznego konkursu

11.45, 30.11.2022 mb Aktualizacja: 11.46, 30.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

„Te, co skaczą i fruwają…” były bohaterami tegorocznego konkursu „Literatura i dzieci”.

W konkursie wierszy i piosenek o zwierzętach i ptakach zaprezentowało się 118 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Danuta Pado – aktorka, główny instruktor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie; Edyta Gazda-Łuksa – muzyk, kierownik Działu Animacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Joanna Surman – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, wyłoniło zwycięzców, którzy przeszli do II etapu, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Przyznano też wyróżnienia.

[FOTORELACJA]9719[/FOTORELACJA]

Kategoria I – klasy I-III

W I kategorii wiekowej (klasy I-III) wysłuchano 59 prezentacji konkursowych. Do II etapu w Turnieju Recytatorskim zakwalifikowali się: Patryk Kosztowniak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu (opiekun: Renata Kmiecik), Marcelina Skórska z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym (opiekun: Renata Kotula), Mateusz Maksoń z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym (opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer), Marlena Bieniek z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym (opiekun: Grażyna Zalewska – Vizauer), Franciszek Trzpis z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (opiekun: Jadwiga Klaus).

W Turnieju Piosenki zwyciężyli: Alicja Krysa ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu (opiekun: Aneta Mazurkiewicz), Jolanta Jedlińska z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica (opiekun: Dorota Bielatowicz), Emilia Krynicka ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Glinach Małych (opiekun: Ewa Pietruszka).

W Turnieju Recytatorskim wyróżnienia zdobyli: Kristina Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu (opiekun: Dorota Narowska), Marcin Szendoł z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu (opiekun: Magdalena Król), Sylwia Leś z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu (opiekun: Kinga Króżel), Maja Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu (opiekun: Marta Kandzior, Beata Gola), Cezary Sztuka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu (opiekun: Małgorzata Osmola), Maja Wieloch z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (opiekun: Jadwiga Klaus), Bartosz Soja z ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach (opiekun: Marcin Pokusa), Julita Małek ze Szkoły Podstawowej w Chorzelowie (opiekun: Bernadeta Torba).

W Turnieju Piosenki wyróżniono: Igę Strąk ze Szkoły Podstawowej w Glinach Małych (opiekun: Barbara Gaździak), Natalię Stachowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu (opiekun: Małgorzata Osmola), Złotnickie Głosy ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach (opiekun: Marcin Pokusa).

Wyróżnienia w Turnieju Inscenizacji otrzymali: Antonina Pyrsak, Maja Zielińska, Nicola Ziomek, Julia Trznadel, Alicja Jasina, Aleksandra Lisak ze Szkoły Podstawowej w Chorzelowie (opiekun: Małgorzata Klecha), Filip Haracz, Szymon Skowron, Adam Gacek, Dawid Kosek, Sebastian Kiełb, Alan Smolaga z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu

Kategoria II – klasy IV-VI

W rywalizacji w II kategorii wiekowej (klasy IV-VI) oceniono 59 prezentacji konkursowych i wyłoniono następujące osoby w Turnieju Recytatorskim: Blankę Czerkies z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tuszowie Narodowym (opiekun: Małgorzata Wieczerzak), Dominikę Pszeniczną ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu (opiekun: Wiesław Dziewit), Annę Zołotar z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica (opiekun: Dorota Bielatowicz), Nadię Strokoń z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (opiekun: Jadwiga Klaus), Anastazję Piekarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu (opiekun: Anna Szwaja).

Zwycięzcami Turnieju Piosenki w II kategorii zostali: Natalia Trzpis ze Szkoły Podstawowej w Glinach Małych (opiekun: Ewelina Trzpis), Michalina Hajduk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu (opiekun: Ewa Dworkiewicz, Tomasz Nowakowski), Weronika Godek ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu (opiekun: Maciej Kosztyła), Anastazja Piekarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu (opiekun: Jolanta Dudzik), Laura Ledlińska z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica (opiekun: Dorota Bielatowicz).

Wyróżnienia w Turnieju Recytatorskim zdobyli: Anna Gromada z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu (opiekun: Barbara Litwin – Madeja), Gabriela Białek z Zespołu Szkół w Chorzelowie (opiekun: Monika Gąsior), Kinga Budak z Zespołu Szkół w Chorzelowie (opiekun: Monika Gąsior), Sofia Chudna ze Szkoły Podstawowej nr 1 Mielcu (opiekun: Marzena Kapinos), Aleksandra Groele ze Szkoły Podstawowej nr 1 Mielcu (opiekun: Katarzyna Pałach), Milena Serwan ze Szkoły Podstawowej nr 1 Mielcu (opiekun: Anna Szwaja), Jan Szady ze Szkoła Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu (opiekun: Ewa Czerwonka), Laura Kołeczek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu (opiekun: Małgorzata Wesołowska), Mikołaj Mrozik ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu (opiekun: Małgorzata Wesołowska), Magdalena Rzeźnik z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rydzowie (opiekun: Małgorzata Olejarz), Patrycja Zygmunt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzędzianowicach (opiekun: Anna Szostecka), Magdalena Smykla z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (opiekun: Jadwiga Klaus).

W Turnieju Piosenki wyróżnili się: Krystian Smoleń ze Szkoły Podstawowej w Glinach Małych (opiekun: Ewelina Trzpis), Igor Tobiasz z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (opiekun: Jadwiga Klaus). W Turnieju Inscenizacji wyróżniono ekipę Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu oraz Nadię Gembal z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (opiekun: Jadwiga Klaus).

(mb)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%