Zamknij
REKLAMA

Dygresje po raz trzeci. Premiera 29 grudnia

09:51, 03.12.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Już wkrótce, w miesiącu grudniu 2019 r., ukaże się trzeci numer „Dygresji” — Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który zawiera 254 strony, 144 zdjęć i 42 prezentacje autorskie i tematyczne, z różnych dziedzin literatury.

Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, wśród których wiedzie prym aż dwudziestu czterech poetów i czterech prozaików. Numer zawiera prezentacje poetyckie, prozatorskie, krytyczno-literackie, wywiady, krótkie formy satyryczne, felietony Andrzeja Talarka, artykuły dotyczące spuścizny literackiej Jarosława Zielińskiego, dokumentację rocznej działalności literackiej wydawcy rocznika — Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, bogatą galerię fotograficzną oraz nowości wydawnicze MTL powstałe w przeciągu 2019 roku. Można w nim znaleźć na okładce, obraz Tomasza Mrozowskiego, a w tekście liczne zdjęcia  jego prac.

Bogactwo jego twórczości ozdabia karty rocznika. Redakcją i składem zajął się ponownie prezes MTL Zbigniew Michalski, korektę wykonała Anna Ungenhauer. Współdziałała, przy opracowaniu całości, spora grupa współpracowników zarówno członków wydawcy, jak również pochodzących spoza Mielca. Wszyscy oni wymienieni są wśród współpracowników.

Zdjęcia z imprez pochodzą od kilku osób. Autorem ich największej ilości jest stały współpracownik MTL — Józef Załucki.  Drukiem zajmuje się Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu. Spośród twórców MTL jest dwoje poetów debiutujących w roczniku.

Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na niedzielę 29 grudnia 2019 roku - w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA