Zamknij
REKLAMA

„Pstryk” opowiedział historię o Marysiach [FOTO]

13:14, 23.05.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Odwieczny temat: siłowanie się dobra ze złem pojawia się prawie w każdej bajce. Nie inaczej jest w spektaklu „Dwie Marysie”, który mielecka publiczność obejrzała w niedzielne południe w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Dobro czy zło? Kto wygrał?

Dzieci z teatru dziecięcego „Pstryk” z dużą swobodą i przekonaniem przeprowadziły publiczność przez historię dwóch dziewczynek, które - choć ze sobą spokrewnione – mają zupełnie inny stosunek do ludzi, do obowiązków i zasad. Każda z nich inaczej patrzy na drogę do szczęście w życiu. Dla jednej serdeczność, rodzina, dobre relacje z innymi ludźmi są źródłem zadowolenia, druga w dobrobycie i wysługiwaniu się innymi widzi swoje szczęście. I choć ta druga początkowo triumfuje, ostatecznie nagroda spotyka tę pierwszą.

[FOTORELACJA]9297[/FOTORELACJA]

W przedstawieniu wzięło udział kilkanaścioro młodych aktorów w wieku od 7 do 12 lat. Wszyscy sprostali wymogom ról, które odgrywali. Wspaniale spisały się obie Marysie, które stworzyły zupełnie inne sceniczne postaci. Na uwagę zasługuje też scenografia przedstawienia i kostiumy małych aktorów.

Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Klaus, która na co dzień prowadzi zajęcia teatralne w „Kulturniku”. Premiera spektaklu odbyła się 22 maja w Domu Kultury SCK.

Teatrzyk dziecięcy „Pstryk” działa w filii Domu Kultury „Kulturnik” na os. Lotników.

Teatrzyk zaprezentował się także uczniom mieleckich podstawówek, którzy obejrzeli spektakl 23 maja.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hehehehe

1 0

MARYŚ moja MARYŚ czemuś jest nie *%#)!& że przy mojej mamie łapiesz mnie za h......a. . 22:06, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%