Zamknij
REKLAMA

Niepodległa Polska w fotografii. Wystawa w Chorzelowie

13:43, 08.11.2021 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Od wystawy fotograficznej „Jestem artystą przez cztery pory roku – Moja Mała Ojczyzna” rozpoczęły się w Gminie Mielec tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. Na blisko 70 fotografiach zobaczyć można wizje patriotyzmu prezentowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie.

Wernisaż wystawy odbył się w 4 listopada w Galerii chorzelowskiego Ośrodka Kultury. Na wstępie Hanna Skolimowska, Anna Dudek, Gabriela Ciemięga, Gabriela Kania, Gabriela Zawisza oraz Kinga Budak wprowadziły zebranych w patriotyczny klimat prezentując utwory muzyczne związane z naszą ojczyzną, porami roku oraz troską o środowisko.

[FOTORELACJA]8957[/FOTORELACJA]

- Budząc się każdego ranka, każdy z nas się spieszy i poprzez ciągłą rutynę często nie dostrzega otaczającego nas piękna natury. Jest to jeden z głównych powodów powstania wystawy. Nie trudno się domyśleć, że uczniowie Zespołu Szkół w Chorzelowie potrafią dostrzegać to piękno swojej Małej Ojczyzny, uwieczniając ją na fotografiach przez cały rok - powiedziała w trakcie wernisażu Sylwia Kania, pomysłodawczyni wystawy oraz nauczyciel muzyki i plastyki ZS w Chorzelowie.

Fotografie w większości powstały w czasie nauki zdalnej spowodowanej stanem epidemii. Miały one na celu pobudzenie i aktywizacje uczniów oraz zwrócenie ich uwagi na piękno polskiej przyrody w trudnym okresie izolacji.

- To wspaniałe, że możemy otworzyć wystawę nawiązującą do najważniejszych wydarzeń z kart historii naszego kraju. Niepodległość, wolność i suwerenność, o którą walczyli nasi przodkowe, możemy dziś zobaczyć w kadrach młodego pokolenia. W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec chciałbym pogratulować wszystkim artystom, których uczucia utrwaliły się w matrycy aparatów fotograficznych. Dziękuję również rodzicom i nauczycielom za udział w tej niezwykłej inicjatywie oraz szerzenie patriotycznych postaw wśród młodego pokolenia - zwrócił się do zebranych Damian Małek, dyrektor SOKiS.

Autorzy prezentowanych na wystawie fotografii: Adrianna Białek, Gabriela Białek, Paulina Białek, Miłosz Bielaska, Gabriela Kania, Piotr Lonczak, Natalia Rado, Karolina Ryniewicz, Katarzyna Ryniewicz, Julia Sidor, Alicja Sikora, Nikola Smykla, Natalia Szumacher.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%