Zamknij
REKLAMA

Stowarzyszenie Twórców Kultury Plastycznej pokazało swoje prace [FOTO]

10:16, 11.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W Galerii ESCEK można oglądać prace artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Plastycznej.

To już 24 edycja wystawy prac Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. Jansa Stanisławskiego. W Galerii ESCEK można zobaczyć obrazy, rzeźby i fotografie mieleckich artystów.  - Prezentacja dzieł stwarza możliwość spotkania oraz konfrontacji twórczej zarówno artystów dojrzałych, amatorów jak i wykształconych w tym kierunku. Obrazy, rzeźby, fotografie mają zainteresować odbiorców środkami wyrazu, tematyką skłaniającą często do refleksji – przekazuje STKP.

[FOTORELACJA]8822[/FOTORELACJA]

Wystawa prezentuje efekty rocznej działalności STKP. Podtrzymana została tradycja plenerów. Tym razem natchnieniem dla mieleckich artystów były tereny województwa świętokrzyskiego a dokładnie Jezioro Chańcza.

- Przemawiamy tym co tworzymy. Cieszę się, że co roku mamy możliwość prezentowania swoich dzieł dzięki współpracy z Samorządowym Centrum Kultury. Jest tych prac sporo, mimo sytuacji covidowej artyści tworzyli i chcieli się tym tutaj podzielić – mówił Edward Kociański, prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej

Podczas wernisażu wspomniano Stanisława Czarneckiego, który zmarł w marcu. - Niestety czas powoduje, że to nasze towarzystwo się kruszy. Brakuje wśród nas związanego z nami od samego początku Stanisława Czarneckiego – podkreślał Edward Kociański. - Często bodźcem do organizacji plenerów było to, by te starsze osoby mogły gdzieś pojechać. Plener był dla nich szansą by wyjść i porozmawiać, by tworzyć. Żałuję, że Stasia nie ma, ale myślę, że nas słucha.

Prace Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej można obejrzeć w Galerii ESCEK do 31 października.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%