Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowe obrazy w Woli Mieleckiej

10:40, 26.11.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek (25.11) w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej otwarto wystawę  Zbigniewa Magleckiego, artysty zrzeszonego w Klubie Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Wernisaż wystawy rozpoczął się od występu Zespołu Wokalnego „Wolanki” z Woli Mieleckiej. Następnie zaproszonych gości i znajomych malarza przywitał Damian Małek, dyrektor SOKiS, który także przybliżył zebranym postać artysty. – Zbigniew Maglecki jest swoistym fenomenem, ponieważ swój talent odkrył dopiero na emeryturze. Wcześniej nie myślał i nie próbował swoich sił w przelewaniu emocji na płótno, a jak możemy się przekonać to wielka strata dla nas wszystkich. Przez ostanie 15 lat artysta stworzył blisko 200 dzieł, z których część trafiła do przyjaciół, część została sprzedana, a część  znajduję się w jego prywatnej kolekcji. Jak sam podkreśla, kontakt z naturą jest dla niego najbardziej przyjemną rzeczą, co przejawia się między innymi w zamiłowaniu do pszczelarstwa – powiedział.

Spotkanie było również okazją do podziękowań artyście za dotychczasową twórczość. Słowa wdzięczności do malarza skierowali Jadwiga Klaus, prezes Klubu Środowisk Twórczych TMZM oraz Bożena Telega, kierownik Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Zbigniew Maglecki wszystkie dotychczasowe prace wykonał farbami olejnymi, które na płótno nakładane były różnymi technikami. Głównymi nurtami fascynującymi artystę są naturalizm i impresjonizm. Wystawa w Woli Mieleckiej po Przecławiu i Tuszymie jest kolejną indywidualną prezentacją prac artysty. Autor brał również udział w wielu wystawach zbiorowych Klubu Środowisk Twórczych.

Wystawę można oglądać bezpłatnie do 15 grudnia w godzinach pracy Filii Ośrodka Kultury.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAButy damskie - porównaj na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAPłyty muzyczne - wybierz na Ceneo.pl
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone