Zamknij
REKLAMA

Tłumy na jazzowych zaduszkach. Popis muzyków [FOTO]

21:37, 03.11.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Wypełniona po brzegi słuchaczami sala nr 1 Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury wysłuchała jazzowych klasyków, ale i indywidualnych improwizacji muzyków. To była druga edycja Zaduszek Jazzowych. Zagrały JellyBeans i Big Mielec Band.

Zaduszki Jazzowe to cykl koncertów jazzowych organizowany w wielu miastach w okresie zadusznym. Tradycja tych koncertów sięga lat 50-tych XX wieku. Początkowo Zaduszki Jazzowe odbywały się w Krakowie, do którego zjeżdżali muzycy z całej Polski. Potem koncerty zaczęto organizować także w innych miastach w Polsce, a nawet w ośrodkach polonijnych. Mielecki koncert wpisuje się więc w długą i wspaniała tradycję.

Big Mielec Band to marka uznana w Mielcu. Koncertuje od 2001 roku i wywodzi się z Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zespół od 1996 r. prowadzi Waldemar Ozga, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Rzeszowie (klasa klarnetu) oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej (wychowanie muzyczne). Pod jego kierunkiem 20-osobowy zespół doskonali warsztat wykonawczy i poszerza repertuar, głównie o standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej.

W jego skład wchodzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Mielcu oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych. Zespół koncertuje w Polsce i poza granicami kraju. Spośród najważniejszych imprez z udziałem orkiestry wymienić należy: Dni Miasta DoucheLesMines w Mielcu, AIR SHOW – Mielec 97, coroczne Dni Mielca, „Juwenilia” – Mieleckie Dni Młodości, Festyn Misyjny „MIVA 2000”, „Lato z radiem”, Oktoberfest w Niemczech, Eurorkiestra w Moskwie oraz uroczystości milenijne w Tiszafoldvar na Węgrzech. 

JellyBeans - zespół istnieje od dwóch lat. Powstał w lipcu 2017 roku. W skład zespołu wchodzi pięciu młodych mieleckich muzyków: Krzysztof Mysona, Mateusz Ozga, Michał Tulik, Olivier Monticolo, Jasiek Szynal. Zespół zdążył nagrać trzy autorskie single oraz zagrać wiele koncertów. Do najważniejszych z nich należąwystępy w krakowskim klubie Studio, na Finale XI Festiwalu Scyzoryki w Kielcach, Dniach Mielca,  Zaduszkach Jazzowych SCK w Mielcu w 2017, Zderzeniu Muzycznym, na którym zespół zajął pierwsze miejsce oraz koncercie świątecznym wspólnie z zespołem Quintmuse w SCK w Mielcu. Tym razem zespół zaprezentuje repertuar w stylistyce jazzowej oraz funkowej.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BrysBrys

0 3

Tłumy? hmm . W tej małej salce mieści się zaledwie kilkadziesiąt osób. Z drugiej strony pytanie do fotografa : o ile zdjęcia ze sceny jakaś ujdą to zdjęcia z sali to jakiś koszmar. Zwykłym telefonem lepsze wychodzą. Rozumiem wszystko , oświetlenie itp. ale żeby aż taki koszmar?. Zresztą dotyczy to wszystkich fotorelacji z SCK. 08:26, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA