Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowe Forum Pianistyczne 5 lutego w SCK

14:40, 28.01.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” to niezwykła impreza po raz 14 odbywająca się w Sanoku, która swoim zasięgiem obejmuje Euroregion Karpat. 

To wydarzenie muzyczne, której patronem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co roku skupia na sobie uwagę młodych pianistów z wielu krajów, czego efektem są warsztaty, lekcje indywidualne i pokazowe, kursy tematyczne, wykłady i seminaria dla blisko 500 pianistów. Forum ma też część koncertową i konkursową. Ta pierwsza obejmuje koncerty w wielu miastach. W minionych 13 edycjach takich koncertów odbyło się 242 koncerty, w tym 53 z udziałem orkiestr kameralnych i symfonicznych, w ponad 50 miastach w Polsce, Na Litwie, Białorusi i Ukrainie. 

Uczestnicy Forum uczestniczą też w rywalizacji o prestiżowe nagrody i wyróżnienia. 

W tej edycji Forum znów gościć będziemy w Mielcu jeden z koncertów. 5 lutego o godz. 17 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK wystąpi Filharmonia Lwowska pod dyr. Vladymira Syvokhipa i pianiści tegorocznego MFP. Usłyszymy koncerty Rachmaninowa i Czajkowskiego. Wystąpią pianiści: Margatita Ochakovskaia (Rosja) i Lidia Reznikova (Rosja), Sofia Shokhina (Ukraina), Gabriela Bortnowska (Polska) i Paulius Andersson (Litwa). 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA