Zamknij

Artyści PSM zachwycili Czermin. Tylko spójrzcie! [FOTO]

Kacper StrykowskiKacper Strykowski 00:37, 08.03.2025 Aktualizacja: 00:49, 08.03.2025
Fot. Kacper Strykowski / hej.mielec.pl Fot. Kacper Strykowski / hej.mielec.pl

Gminny Dzień Kobiet w Czerminie to święto, które ma być ukłonem dla wszystkich pań, które każdego dnia swoją działalnością wspierają nie tylko swoich najbliższych, ale i całą lokalną społeczność.

W podziękowaniu za tę pracę samorząd gminy Czermin postanowił zaprosić artystów - muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu na tamtejszą scenę, by wspólnie świętować w wigilię Dnia Kobiet.

Koncert „Podróże ze szkołą muzyczną” zachwycił lokalną społeczność Czermina. Artyści pod kierownictwem dyrygenta i dyrektora szkoły - Ryszarda Kuska - przygotowali prawdziwą ucztę, która nie tylko cieszyła ucho, ale i bawiła żartobliwymi anegdotami związanymi z historią polskiej i światowej sceny.

[FOTORELACJANOWA]12418[/FOTORELACJANOWA]

- Zgodnie z tradycją chcielibyśmy wręczyć pamiątkowe statuetki - podziękowania za rok 2024 - powitał mieszkańców gminy Czermin na koncercie przygotowanym z okazji Dnia Kobiet zastępca wójta gminy Czermin - Mariusz Bożek. Statuetki trafiły do przedstawicielek kół gospodyń wiejskich i licznego grona zasłużonych sołtysów.

- Dziś wszyscy chylimy przed wami czoła - powiedział Sławomir Sidur, wójt gminy Czermin. - Chcę też podziękować wszystkim paniom, mieszkankom, ale i tym, które są dzisiaj naszymi gośćmi. Chcę podziękować, że jesteście z nami, dla nas, że z nami żyjecie, pracujecie, pomagacie nam i wspieracie - podkreślił. Wójt skierował też osobiste podziękowania dla swojej żony, „gdyż bez tej pomocy nie mógłby realizować swoich obowiązków”.

- Dzisiaj pochylamy się nad rolą kobiety w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym. Doskonale widzimy, jak wielka jest to rola. Dziękuję też paniom z kół gospodyń wiejskich, ale i sołtysom, że są „na pierwszej linii frontu” i muszą przekazywać zarówno te dobre, ale i niekiedy te złe wiadomości - powiedział obecny na koncercie poseł Fryderyk Kapinos.

Podczas koncertu „Podróże ze szkołą muzyczną” wystąpili soliści: Jadwiga Huber i Marcin Pokusa z muzyką Orkiestry Kameralnej PSM I i II stopnia pod dyrekcją Ryszarda Kuska, Chór Kameralny PSM II stopnia, a także Zespół Kameralny Con Grazia. Koncert poprowadziła Kalina Rokosz.

Portal hej.mielec.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%