Zamknij
REKLAMA

Pienińscy górale rozśpiewali Zgórsko [FOTO, WIDEO]

21.36, 23.01.2023 Aktualizacja: 21.37, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

- Muzyka sprawia, że serce się raduje, niech ta radość, która jest w sercach muzyków, udziela się także innym – powiedział ksiądz Wiesław Nowak, proboszcz parafii pw. Świętego Mikołaja w Zgórsku, gdzie w niedzielne popołudnie kolędowali pienińscy górale.

[FOTORELACJA]9810[/FOTORELACJA]

Do zabytkowego kościoła w Zgórsku przyjechali muzycy z formacji Folk Power. Zagrali i wyśpiewali kolędy i pastorałki – te góralskie, jak i te powszechnie znane. A w formie chóru wtórowali im licznie zebrani w parafialnej świątyni wierni ze Zgórska i okolic.

Folk Power to grupa przyjaciół - górali zafascynowana nutą góralską, bałkańską, słowacką, cygańską, węgierską połączoną ze współczesnym brzemieniem. Siłą zespołu jest muzyka płynąca z instrumentów ludowych w przeróżnych aranżacjach i rytmach. Charyzmatyczne wokale i góralskie zacięcie, wprowadzają nowoczesne brzmienie w tradycyjną muzykę Karpat od polskich Tatr po bałkańskie plaże.

Muzykom za niezwykły koncert podziękował ksiądz Wiesław Nowak, proboszcz parafii pw. Świętego Mikołaja w Zgórsku.  – Dziękuję także za świadectwo góralskiej pobożności, to jest też dla nas bardzo budujące. Dziękuje również za przybliżanie tradycji i pięknych góralskich instrumentów, z którymi na co dzień nie mamy styczności – powiedział. 

- Muzyka sprawia, że serce się raduje, niech ta radość, która jest w sercach muzyków, udziela się także innym – dodał proboszcz ze Zgórska.

hej.mielec.pl

Tylko u nas!

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MPMP

1 0

Pięknie, gratulacje dla organizatorów 👍 17:16, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%