Zamknij
REKLAMA

Jak nie MY, to kto? Wielkie emocje na muzycznym finale Roku Młodzieży! [FOTO, WIDEO]

19.09, 04.12.2022 Aktualizacja: 14.02, 05.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Szesnaście piosenek, które dobrze znamy z anten radiowych, zabrzmiało podczas unikalnego koncertu przygotowanego z okazji Podkarpackiego Finału Europejskiego Roku Młodzieży. Muzyczny projekt integrujących młodych wykonawców z całego regionu koordynował Dom Kultury w Przecławiu. Efektem były owacje kilkuset widzów podczas koncertu w Dębicy.

[FOTORELACJA]9728[/FOTORELACJA]

W sobotni wieczór sala MORS Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy gościła Muzyczną Reprezentację Podkarpackich Talentów, bo pod takim szyldem na dębickiej scenie zaprezentowała się formacja liczącą kilkadziesiąt osób – muzyków, wokalistów i pracowników technicznego oraz organizacyjnego zaplecza koncertu zatytułowanego „Jak nie MY, to kto?”, czyli muzycznego podkarpackiego finału Europejskiego Roku Młodzieży.

RELACJA WIDEO:

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a honorowy patronat nad widowiskiem objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Całe wydarzenie wspierały Fundusze Europejskie. 

- Komisja Europejska zauważyła, że młodzież jest wielce pokrzywdzona czasem pandemii. Aby na nowo zintegrować młodych, po tych kilkunastu miesiącach rozłąki, postanowiła uruchomić Rok Młodzieży. Ze środków europejskich uruchomiliśmy działania związane z różnego rodzaju konkursami, wydarzeniami, promowaniem Funduszy Europejskich. Wreszcie spotkaliśmy się na finale muzycznym – powiedział nam Władysław Ortyl, marszałek Podkarpacia.

Na program koncertu złożyły się piosenki znane ze stacji radiowych, m.in. Dawida Podsiadły, Sanah, Męskiego Grania, Mroza, ale także Zbigniewa Wodeckiego i Małgorzaty Ostrowskiej. - Emocje są wielkie. Cieszę się, że mogłem poznać tych ludzi, ten zespół. To fantastyczni, młodzi, utalentowani ludzie z Podkarpacia. Gdyby nie ten projekt zapewne nigdy by się nie spotkali, nigdy by nie stanęli na jednej scenie, nie zagrali tego wspaniałego koncertu. Dlatego dla inicjatora tego wydarzenia, czyli województwa podkarpackiego, należą się wielkie podziękowania – komentował po koncercie Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu.

Na scenie faktycznie zameldowali się młodzi wokaliści i muzycy z różnych zakątków Podkarpacia. Sporym logistycznym wyzwaniem było przygotowanie programu imprezy. Co ważne, zespół instrumentalny liczył kilkanaście osób, w tym przedstawicieli instrumentów kojarzących się z muzyką klasyczną.

- Do każdego aranżu mieliśmy podkłady w formie MP3, to dla wokalistów z dalszych miejscowości było ułatwienie, gdy nie było możliwości by się spotkać. Do podkładu muzycznego przygotowali swoje utwory, a już na próbach zgrywaliśmy całość – komentuje Krzysztof Prucnal, doświadczony klawiszowiec i jeden z koordynatorów muzycznych projektu.

- Wydawało się, że problemem będzie zgranie zespołu ludzi pochodzących z różnych stron Podkarpacia. Z pomocą przyszła nam technika, elektronika. Część prób odbyło się zdalnie. W efekcie spotkania osobiste na próbie odbyły się szybko i sprawnie – relacjonuje Urbański. 

Aranżację przygotował Bartosz Szulakiewicz. - To są wszystkie numery radiowe, publiczność z pewnością spodziewała się, że będzie w miarę oddane to, co jest w oryginale. Bartek Szulakiewicz zaskoczył zapewne publiczność takimi aranżami, które dla nas były bardzo ciekawe i w pewnych momentach trudne do zagrania – ocenił Prucnal.

- Zrobiliśmy nowoczesną muzykę, co dla nas oznacza fajną zabawę. Mogliśmy zrobić swoje aranże, po swojemu zaśpiewać piosenki, które teraz słyszymy w radiach – opowiada Łukasz „Komar” Muszyński, wokalista. Nie ukrywa, że realizacja koncertu wywołała wielkie emocje u wykonawców. - Na próbach szykowaliśmy każdy utwór oddzielnie, były przerwy, nie było czuć tego samego, gdy jest publiczność i oddaje tę energię. Po każdym kawałku dzisiaj było lepiej, dużo lepiej. Mieliśmy dzisiaj wielki „fun” – podkreślił Muszyński.

- Emocje bardzo pozytywne. Jestem szczęśliwa, że mogła wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Mogę o tym projekcie powiedzieć same pozytywne rzeczy. To dla nas też super doświadczenie. Na scenie była radość, rozpierająca energia – zapewniła wokalistka Rozalia Białorucka. 

- Zżyliśmy się z zespołem, z wokalistami. Wspólnie poczuliśmy flow i mogliśmy też tę muzykę poczuć na scenie. Już na próbach były duże emocje, ale gdy ktoś w serduszku czuje muzykę, to czuje ją już od samego początku – relacjonowała kolejna z wokalistek, Kasia Walas.

- Było to ciekawe wydarzenie, dobrze zaaranżowane – chwalił marszałek Władysław Ortyl. - Cieszymy się, że Dom Kultury w Przecławiu swoją aktywnością mógł wpisać się w działanie europejskie – dodał.

W kierunku przecławskiej instytucji kultury popłynęło wiele pochwał. - Po wcześniejszych projektach realizowanych wspólnie z Domem Kultury w Przecławiu wiedziałam na co ich stać, jak dużą energię wkładają w koncerty. Wiedziałam, że z pewnością się nie zawiodę – oceniała Kasia Walas.

A Dom Kultury w Przecławiu zaskoczył też nieszablonowym początkiem koncertu – premierowym wystąpieniem formacji bębniarzy, która liczy sobie kilkanaście bardzo młodych osób i powstała właśnie w Przecławiu.  

Sala widowiskowa MORS MOK w Dębicy mieści na widowni 600 osób, wypełniła się niemal w komplecie. Miejsce koncertu nie było przypadkowe. - Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MOK to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Samo spotkanie jest okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert dedykujemy – podkreślała Wioletta Rejman, Dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP w Rzeszowie.

- Jestem bardzo zadowolony i pełen emocji. Zagraliśmy bardzo fajny koncert. Dębica to moje rodzinne miasto i cieszę się, że mogliśmy powrócić na deski tego domu kultury – radował się Krzysztof Prucnal.

- Zapraszamy do oglądania na powtórkach w Internecie. Warto – dodał marszałek Władysław Ortyl. Organizatorzy szykują relację wideo z koncertu zrealizowanego 3 grudnia. - Mam nadzieję, że nasza współpraca jeszcze się nie skończyła. Być może ten program jeszcze pojawi się w przestrzeni województwa podkarpackiego. Podziękowania dla województwa podkarpackiego, z którego inicjatywy i dzięki funduszom europejskim, mógł powstać ten projekt – podsumował Krzysztof Urbański.

Portal hej.mielec.pl był jedynym mieleckim patronem medialnym tego wydarzenia.

Wkrótce wideo. 
 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (18)

AdsAds

19 2

Gratulacje, żałuje ze nie mogłem oglądać,ale miałem okazję oklaskiwać inne produkcje tej ekipy. Czekam na następne. Brawo Przeclaw! 19:31, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo!Brawo!

21 2

Nagle ten Dom Kultury w Przecławiu wyskoczył ponad poziom wszystkich takich w województwie. W Rzeszowie, Dębicy czy Tarnowie trudno było usłyszeć coś dobrego o Mielcu, a teraz może nie Mielec, ale powiat mielecki i sam Przecław jest na ustach setek ludzi w regionie, którzy uwielbiają muzykę, scenę i talenty. Te są nasze, lokalne gwiazdy. Duma rozpiera 19:32, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja w DębicyJa w Dębicy

22 2

Byłam, widziałam! Widowisko, jakiego w Dębicy nikt się nie spodziewał. Wiadomo było, że będzie miły wieczór, ale TO?! TO było COŚ WIELKIEGO. 19:33, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TotoToto

21 2

Żałuję, że nie byłam.... Znam kilka osób z tych zdjęć, to fantastyczni ludzie! Chyba wszystkim w Mielcu przychodzi teraz do głowy to co mi, dlaczego nie w Mielcu??? Brawo Przecław! Zagrajcie to jeszcze raz, będę na pewno! 19:43, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XX

21 2

Wchodząc w ten artykuł miałem pisać, że i tak ten dom kultury w Przecławiu ciągle jest niedoceniony. ale teraz widzę że jest doceniony i słusznie! Już wypływa na całe województwo. A stać ich już teraz na własne Metro 😉 Brawo Dębica za zaproszenie. Brawo urząd Marszałkowski za postawienie na tak zdolnych ludzi. 19:47, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TypTyp

19 2

Wypas! Energia! Zjawisko! Wincyj tego! 🔥 19:50, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

20 2

Niezapomniane ❤️ Wpisaliście się w historię regionu 20:04, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MilaMila

18 2

Brawo Dom Kultury w Przecławiu!!! Brawo młodzi artyści!!! Brawo cała ekipa, która buduje sukces tego miejsca. Brawo pan Krzysztof Urbański. Jestem pod wrażeniem. To było wspaniałe wydarzenie. Już trzecie na jakim miałam okazję być. Coś pięknego!!! Tak trzymać!!! 20:22, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W dymW dym

15 2

Jeśli nie byliście a będziecie mieć okazję to nie zastanawiać się tylko walić jak w dym. Efekt wow 21:53, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DebiczaninDebiczanin

14 3

Szkoda ze główne władze miasta nie były na tym fenomanlnym koncercie.....
Zobaczyli by jak można wykorzystać pieniądze........... 22:27, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


odwagaodwaga

14 1

wszędzie są talenty, są muzycy, są instrumenty, są sceny. ale zwykle brakuje odwagi i umiejętności, bo tyle może pójść nie tak! ludzie z różnych stron, nie znają się, próby zdalne, obiekt ten czy tamten nie każdy zna, tyle świateł, animacji. wyrypać sie może wszystko, więc może lepiej nie? gratuluję K. Urbańskiemu i jego ekipie, bo się nie boją! Są profesjonalistami na miarę ogólnopolską, a może i większą i razem robią rzeczy wielkie. i gratuluje gminie Przecław, że dała komuś wolną rękę, wsparcie i zaufała. Warto! 10:46, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mielczanka Mielczanka

13 1

Byłam widziałam i powiem jedno; chapeau bas!!! Wybierałam się na osiedlowe widowisko w domu kultury a trafiłam na Broadway Shows! Poziom premium; młodość, świeżość, energia, autentyczność, klasa. Nie jedne telewizyjne koncerty się nie umywają. Ludzie władzy, organizatorzy! promujcie tą młodzież, zapraszajcie ludzi kultury, agentów gwiazd, zróbcie im trasę koncertową. Podziwiam i gratuluję 👍 11:13, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolażKolaż

10 1

Zastanawia mnie kogo boli d..pa, ze pastwi się za pomocą negatywnych emotów… A tak w ogóle, to ze zdjęć i filmu wychodzi naprawdę niezła impreza, świetnie zaśpiewana, zagrana i oprawiona. Może zaprosić ich do Mielca? Chętnie bym posłuchał na żywo w moim mieście. Gratulacje dla młodych!! 17:30, 05.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WojKrasWojKras

9 1

A może boli tych którzy nie wpadli na podobny pomysł . . .. . . Też nie rozumiem tego hejtu ale w sumie co się dziwić jak u nas w Mielcu nic się nie dzieje. Dom Kultury w Przecławiu na czele z dyrektorem ( mielczanin ) wyzbierał najlepszych ludzi w okolicy i wspólnie tworzą coś fajnego. Duże brawa i szacunek !
Przecław stolicą Kultury na Podkarpaciu 19:56, 05.12.2022


Ja23Ja23

6 1

D...a to boli armię ludzi, szczególnie z Mielca, bo tu się nie da współpracować, uczyć się od kogoś, kibicować, pomóc. A już robić coś to nie ma mowy! Ale jak inni zrobią to ten wybitny od razu wróg numer 1, bo wyskoczył wyżej żeby sięgnąć po to, po co inni się bali albo nie chcieli. I to dla nich to zrobił często! Taka tutejsza logika i to kiedyś zniszczy to miasto. Gdyby była inna mentalność to tacy zdolni ludzie byliby doceniani w Mielcu, a nie są. Mielec byłby duży i rozwijający się, ale nie jest. Ale Przecław blisko... 08:11, 06.12.2022


TeressaTeressa

8 1

Witam. Bylam na wszystkich produkcjach DKPrzeclaw, rok temu Wodecki był, Lipko, teraz ten koncert. I muszę przyznać że z koncertu na koncert podoba mi się coraz bardziej ts inicjatywa. Koncert był najlepszy do tej pory. Młodość, energia, wykonanie. Do tego muzycy, oprawa sceniczna, światła. Ta swobodnosc wykonawców na scenie. Moje serce skradły 2, moze 3 osoby najbardziej. Coś pięknego, w sobotę czułam się jak na koncercie w Opolu czy Sopocie. Brawa dla organizatorów, musicie to powtórzyć koniecznie! Występ warty obejrzenia za płatne wejściówki nawet. Brawo Przecław!!!!!!!!!!!!! 09:52, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROMAN WARSZAWSKIROMAN WARSZAWSKI

4 2

Kiedy zaprosicie Youtubera Pana ROMANA WARSZAWSKIEGO? 10:21, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%