Zamknij
REKLAMA

Zagrali muzykę patriotyczną. Więcej chętnych, niż miejsc [FOTO]

23.55, 10.11.2022 ks Aktualizacja: 00.05, 11.11.2022
REKLAMA

Uczniowie - muzycy, nauczyciele i pracownicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu przygotowali wyją†nowy koncert muzyki patriotycznej - w przededniu Święta Niepodległości. Chętnych do wysłuchania było więcej, niż może pomieścić historyczna Sala Królewska.

[FOTORELACJA]9674[/FOTORELACJA]

Soliści, zespoły, chóry oraz Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza wystąpili na corocznym koncercie muzyki patriotycznej 10 listopada w Sali Królewskiej.

- Historia nigdy nas nie oszczędzała, ale też ta sama historia pozwala nam żyć w najpiękniejszym miejscu na ziemi - nad Wisłą, w Polsce - powiedział Ryszard Kusek, dyrektor PSM.

- Dziękując za to, że jesteście dzisiaj z nami w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, jak co roku wraz z tą wspaniałą młodzieżą, nauczycielami i pracownikami szkoły przygotowaliśmy wyjątkowy koncert muzyki patriotycznej. Wierzę w to, że właśnie takie spotkania przynoszą nam jedność i dobro, wierzę, że są nadzieją na przyszłość. Jestem dumny, że jestem Polakiem - dodał.

Wieczór był okazją do wysłuchania wielu tradycyjnych, polskich, patriotycznych kompozycji. Zanim muzycy zaczęli grać, sala była wypełniona po brzegi. Szybko pojawili się jednak kolejni słuchacze. Warto było czekać, bo finalnie tradycyjne polskie utwory zaśpiewać można było wspólnie z chórami i muzykami.

[ZT]72265[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%