Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowa integracja w Rzemieniu! Było naukowo i rozrywkowo [FOTO]

19.34, 29.05.2022 ks
REKLAMA

W Przystani Gościnności Jawja w Rzemieniu, gdzie od marca mieszkają obywatele Ukrainy uciekający przed wojną, odbyła się kolejna impreza integracyjna. Wydarzenie, podobnie jak koncert przed kilkoma tygodniami, było formą podziękowania za okazaną pomoc. Okazją był też Dzień Matki, bo to właśnie w tym nastroju przygotowano wiele atrakcji i zabaw.

[FOTORELACJA]9313[/FOTORELACJA]

W niedzielę na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rzemieniu można było nie tylko miło spędzić czas, ale także poznać wiele ciekawostek naukowych. To za sprawą włączenia kilku atrakcji z tegorocznego Festiwalu Nauki i Techniki, który od czwartku odbywał się w Mielcu. Ostatnim dniem był właśnie ukłon w stronę dzieci i młodzieży z Ukrainy, by także ich inspirować nauką i techniką.

Wydarzenie rozpoczęło się właśnie od pokazu modeli lotniczych. Był szereg konkurencji sportowych oraz zabaw dla dzieci. Poza licznymi, piknikowymi atrakcjami, było też kulturalnie. Pod dużą wiatą zorganizowano koncert, w trakcie którego wysłuchać można było zarówno polskie, jak i ukraińskie przeboje. Ponownie nie zabrakło chwil wzruszania, gdzie obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie właśnie w ośrodku w Rzemieniu, dziękowali za okazywaną im każdego dnia pomoc.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%