Zamknij
REKLAMA

Muzyczny sukces młodego mielczanina

11:24, 21.10.2021 | ks
Dominik Kapinos na Mieleckim Festiwalu Muzycznym w Mielcu.
REKLAMA

Dominik Kapinos - młody organista, uczeń wydziału instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu, w której to uczy się pod kierunkiem Agnieszki Kramarz, zdobył główną nagrodę podczas XVI Białostockiego Festiwalu Młodych Organistów.

Dominik Kapinos to młody, utalentowany mielczanin, który dla mieleckiej publiczności zagrał już w ramach tegorocznego Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Na co dzień jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Organizatorem XVI Białostockiego Festiwalu Młodych Organistów, który ma zasięg ogólnopolski, było Centrum Edukacji Artystycznej i Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Konkurs zgromadził uzdolnionych organistów, uczniów szkół muzycznych drugiego stopnia oraz pedagogów klas organów.

Dominik Kapinos zdobył na Festiwalu nagrodę główną - Grand Prix. Ponadto otrzymał nagrodę specjalną za wyjątkowe walory artystyczne wykonanych utworów (VI Symfonia g-moll op. 42 nr 2 cz. I Ch. M. Widora).


Dominik Kapinos z Grand Prix XVI Białostockiego Festiwalu Młodych Organistów.

W składzie Jury byli: prof. dr hab. Andrzej Białko (Akademia Muzyczna w Krakowie) - przewodniczący, prof. dr hab. Radosław Marzec (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), dr hab. Hanna Dys (Akademia Muzyczna w Gdańsku).

[ZT]65238[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo
REKLAMA
REKLAMA
0%