Zamknij
REKLAMA

W bibliotece przecięły się sztuki. Rozmawiali podkarpaccy twórcy [FOTO]

19:11, 15.10.2021 | K.S
Skomentuj Spotkanie art_przecięcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu.
REKLAMA

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zorganizował spotkanie z cyklu art_przecięcia wokół poezji, malarstwa, teatru i muzyki. Patronem wydarzenia był zmarły w tym roku poeta Wiesław Kulikowski.

art_przecięcia realizowany jest w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki, do którego zaproszono tylko cztery teatry w Polsce. - To projekt, gdzie stwarza się różne przestrzenie dla emanacji różnych sztuk - mówi Jagoda Skowron z Teatru Siemaszkowej w Rzeszowie.

[FOTORELACJA]8904[/FOTORELACJA]

- To spotkanie pokazuje, jak pięknie mogą przenikać się sztuki wizualne, literatura oraz malarstwo. Taki charakter i taką ideę ma ten wieczór - powiedziała Jolanta Strycharz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej otwierając wieczór z artystami.

Gośćmi tego spotkania byli czterej poeci: Stanisław Dłuski, Piotr Durak, Jakub Pacześniak, Marek Pękala oraz dwóch malarzy: Rafał Pacześniak i Grzegorz Wnęk. Wszyscy z Podkarpacia, w tę ziemię wrośnięci, z tej ziemi wyrastający, czytani i oglądani nie tylko w regionie. Połączeni przyjaźnią, obdarzeni umiejętnością prowadzenia artystycznej korespondencji.

Głównym patronem i bohaterem spotkania był śp. Wiesław Kulikowski, wybitny mielecki poeta, który zmarł w tym roku. Artyści prezentowali jego twórczość, ale też dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tworzeniem sztuki.

- Przestrzenie Sztuki to program ministerialny do którego zaproszono tylko cztery teatry w Polsce. To projekt, gdzie stwarza się różne przestrzenie dla emanacji różnych sztuk. Chodzi o kojarzenie, wchodzenie w różnego rodzaju alianse, przenikanie, krzyżowanie i wchodzenie w różnego rodzaju dialogi pomiędzy sztukami - mówi Jagoda Skowron z Teatru Siemaszkowej w Rzeszowie.

- Chcemy udowodnić, że to wszystko pięknie potrafi się uzupełniać: sztuka aktorska, literatura, muzyka, plastyka - temu właśnie poświęcony jest ten wieczór - dodała.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - wybierz na Ceneo
REKLAMA

komentarz (1)

FajnieFajnie

1 0

Fajnie
22:40, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%