Zamknij
REKLAMA

Oborski, Michałowski, Chopin - nowy projekt w SCK

11:46, 15.10.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Los zetknął ich wielokrotnie, połączyła znajomość, czy nawet wieloletnia przyjaźń, a ich biografie mogłyby dokumentować podręczniki historii Polski XIX wieku.  Oborski, Michałowski, Chopin - to projekt, który w najbliższym czasie realizować będzie Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Wystawa w Galerii ESCEK we współpracy z Muzeum Okręgowe w Koninie, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Muzeum Narodowe w Krakowie, ponad 100 prac Maksymiliana Oborskiego, reprodukcje prac Piotra Michałowskiego czy faksymilia listu Fryderyka Chopina pisanego z Paryża do Maksymiliana Oborskiego, to tylko niektóre z propozycji w Galerii ESCEK, a na tym nie koniec!

Dwie części koncertu z repertuaru Fryderyka Chopina "Z sercem rozczulonym i ze łzą w oku..." w wykonaniu Piotra Kopińskiego, Agnieszki Kopińskiej i Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej to kolejne wydarzenia.

Wydarzenia:

23 października, godz. 18:00 - Koncert „Z sercem rozczulonym i ze łzą w oku” część 1 - Piotr Kopiński w repertuarze Fryderyka Chopina - TRANSMISJA ONLINE

24 października, godz. 18:00 - Wystawa „Oborski, Michałowski, Chopin” - Galeria ESCEK - TRANSMISJA ONLINE

25 października, godz. 18:00 - Koncert „Z sercem rozczulonym i ze łzą w oku” część 2 - Agnieszka Kopińska z tow. Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej - sala widowiskowa SCK

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA