Zamknij
REKLAMA

Musical "Siostrzyczki" raz jeszcze. Cel - pomoc Oliwii!

11:16, 02.10.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Po raz kolejny mielczanie będą mogli zobaczyć musical „Siostrzyczki”. Podczas spektakli prowadzona będzie zbiórka na operację i rehabilitację dla mielczanki Oliwii Fili, która od czterech lat walczy o przywrócenie sprawności ręki.

Musical będzie można zobaczyć 18 października 2020 o godz. 18.00 i 20.00 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Bilety w cenie 12 zł są do nabycia w kasie Kina Galaktyka

Chcecie poznać Oliwię?

Czy kilka sekund jest w stanie zniszczyć coś o co bardzo długo walczyliśmy?

Oliwia Fila ma 20 lat i mieszka w Mielcu. Gdy miała 16 lat, podczas ćwiczeń z samoobrony doznała bardzo poważnej kontuzji ręki.

W ciągu ostatnich 4 lat mielczanka przeszła trzy operacje i jest w ciągłym trybie rehabilitacyjnym. Musiała zmienić plany na przyszłość. Jej marzenia o studiach w akademii wojskowej i pracy w służbach mundurowych legły w gruzach. Uszkodzenie ręki okazało się bardziej skomplikowane niż wydawało się na początku. Rodzina Oliwii zwróciła się o diagnozę do międzynarodowego autorytetu z chirurgii ręki i jednego z najlepszych specjalistów z tej dziedziny w Europie.

Profesor potwierdził diagnozę, że Oliwia potrzebuje jak najszybciej operacji, aby zatrzymać postępujące dolegliwości (brak czucia w palcach, bolące mikro skurcze dłoni, uciążliwe drętwienie i powolny zanik mięśni). Dodatkowo Lekarz podejrzewa chorobę CRPS, która niesie dodatkowe zagrożenie. Konieczna jest operacja i kolejne miesiące rehabilitacji.

Trzy wcześniejsze zabiegi i trzy lata rehabilitacji były wielkim obciążeniem nie tylko psychicznym, ale też finansowym, zwłaszcza  że rodzice Oliwii finansowali prywatną rehabilitację córki, licząc na lepsze efekty w dążeniu do odzyskania sprawności. Także  czwarty zabieg ma przeprowadzić specjalista w prywatnej klinice w Krakowie. To kolejny wydatek, na który rodzina Oliwii musi uzbierać pieniądze.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAKurtki i płaszcze damskie - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (4)

Michał 42Michał 42

6 0

Brawo siostrzyczki !!!! Brawo dla Pani Ania!!! 16:27, 03.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DerygentDerygent

0 5

Heh, śpiewanie podczas pandemii COVID-19 napewno pomoże........... 19:26, 04.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

nieśmiesznenieśmieszne

2 0

pisanie *%#)!& komentarzy na pewno też... 19:06, 05.10.2020


do derygentado derygenta

0 0

na pewno 22:10, 05.10.2020


REKLAMA