Zamknij
REKLAMA

Trwa konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II

12:23, 04.06.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

"Co powiedzieć chciałeś kiedy w oknie stałeś…?" to hasło konkursu poświęconego pamięci Jana Pawła II. Warto wziąć udział!

Celem konkursu o Janie Pawle II jest uczczenie 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, przypomnienie postaci niezwykłego człowieka, syna polskiej ziemi, papieża młodych, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju oraz przypomnienie przesłania kierowanego do młodych. To też pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym Janie Pawle II,  wdrażanie zasad nauczania Jana Pawła II w codzienne życie, wzbudzenie aktywności młodych, poznanie się i budowanie dobrych relacji opartych na szacunku i miłości bliźniego. To także promocja talentów, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności uczniów oraz szansa na zaktywizowanie pokolenia JPII, seniorów.

Inicjatorem konkursu jest poseł Fryderyk Kapinos.

Można nadsyłac prace plastyczne, litrackie, multimedialne, jest też test wiedzy o św. Janie Pawle II. Można wybrać wśród tematów: Święty Jan Paweł II oczami dziecka; Zainteresoania Karola Wojtyły; Papież Polak w swojej Ojczyźnie lub inny - wybrany przez siebie temat.

Konkurs skierowany przede wszystkim do mieszkańców Podkarpacia, Małopolski i Ziemi Świętokrzyskiej, ale ma charakter powszechny i udział w nim może wziąć każdy Polak.

Grupy/ kategorie wiekowe: I -dzieci przedszkolne,II - uczniowie klas I- IV, III - grupa: uczniowie klas V- VIII, IV grupa: młodzież szkół średnich oraz V grupa: dorośli (bez ograniczeń wiekowych).

Jakie nagrody przewidziano to m.in. tablet, smartfon, dysk zewnętrzny, wydania albumowe oraz wiele innych.

Szczegóły TUTAJ

Aby wziąć udział w konkirsie należy wypełnić elektroniczną kartę rejestracyjną dostępną pod adresem www.rokswjanapawla.pl/rejestracja i przesłać skan lub zdjęcie zgody na przetwarzanie danych osobowych, publikację prac i udostępnianie wizerunku oraz zgodę na idział w konkursie (w przypadku osób niepełnoletnich) na adres [email protected]

Uczestnik w czasie rejestracji zaznacza formy, w których przygotuje prace. Maksymalnie jeden uczestnik może wziąć udział w dwóch różnych wybranych przez siebie formach.

Prace należy przesyłać:
Biuro Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa
ul. Obrońców Pokoju 6
39-300 Mielec
Z dopiskiem: Rok św. Jana Pawła II - konkurs

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

olioli

4 2

Święty poseł Fryderyk. 16:56, 04.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z.z.

4 3

To nie jest postać jednoznacznie pozytywna. Trudno ukryć kogo ukrywał, pozwalał na bezkarność swoich urzędników. Proponuję skupić się na czym innym, a nie na wątpliwej jakości autorytecie. 18:21, 04.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PozytywnyPozytywny

6 2

Pytanie nr 1.
Czy ktoś zapamiętał coś poza kremówkami z kazań papieża?. Daj trzy przykłady. 21:03, 04.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KinKin

4 0

Jak się nazywa osoba co ukrywa przestępcę na tle seksualnym z osobami nieletnimi ??? 02:27, 05.06.2020


taktak

1 1

pamiętamy. to, że ty nie pamiętasz, to nie znaczy że inni nie pamiętają. psie je**ny 23:52, 07.06.2020


KarambaKaramba

4 4

Na pewno zamiatał pod dywan pedofilię w kościele na całym świecie. Trzeci film Sekielskiego powinien być o JP II.

02:24, 05.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

psiepsie

0 2

milcz kundlu 23:52, 07.06.2020


K.K.

2 1

Hańbą dla Kościoła Katolickiego i Jana Pawła II jest wyniesienie na ołtarze wroga Polaków, który popierał tworzenie dywizji SS-Galizien, niejakiego Josifa (Jozafata) Kocyłowskiego, grekokatolickiego biskupa Przemyśla. Beatyfikował go sam „polski papież”, Karol Wojtyła, podczas wizyty na Ukrainie w czerwcu 2001 r. Nie chce się wierzyć, że Jan Paweł II nie znał jego przeszłości, skoro KK przeprowadził specjalne dochodzenie, by uczynić tego człowieka świętym. A więc „polski papież” w tym wypadku świadomie stanął po stronie ZŁA 14:20, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA