Zamknij
REKLAMA

Młodzi mielczanie w spektaklu "Szukanie Boga" [ZDJĘCIA]

21:06, 29.05.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Aktorzy młodzieżowej grupy teatralnej „Antrakt” zaprezentowali sztukę „Szukanie Boga” na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez mieleckiego pisarza Edwarda Guziakiewicza. – Pracujemy nad tym spektaklem od października. Dzisiaj mamy już głowy pełne następnych pomysłów – komentuje Magdalena Betleja, reżyserka spektaklu i opiekunka grupy „Antrakt”.

- Jesteście super grupą, solidni, dobrze zorganizowani, po prostu świetni – nie kryła komplementów w kierunku młodych aktorów opiekunka grupy teatralnej „Antrakt” Magdalena Betleja. Chwilę wcześniej jej podopieczni zaprezentowali trwający ponad 40 minut spektakl przed mielecką publicznością.

Spektakl powstał w oparciu o książkę pod tym samym tytułem, której autorem jest mielecki pisarz Edward Guziakiewicz. Sztuka opowiada o problemach młodych ludzi, ich relacjach - przyjaźni, pierwszym uczuciu… Jednym z ważnych pytań, jakie sobie zadają jest też to o sens wiary.

- Prace nad spektaklem rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Próby odbywały się dwa razy w tygodniu – mówi Magdalena Betleja, reżyser spektaklu. Dlaczego Betleja sięgnęła po sztukę Guziakiewicza? - Na spotkaniach literackich poznałam bliżej twórczość pana Guziakiewicza. Okazało się, że ma on już w swoim dorobku taką sztukę – mówi. Książka przypadła jej do gustu, stąd pomysł na przeniesienie jej na deski teatru.

- Mam stałą grupę, która zmienia się z czasem, ale kilka osób gra u mnie nawet od 8 lat – mówi Magdalena Betleja. Jakie były reakcje młodych aktorów na pomysł wystawienia sztuki o „szukaniu Boga”? - Na początku mieli dystans, bo chcieli zagrać jakąś komedię, kabaret, parodię, ale powoli wspólnie się przekonaliśmy. Finalnie wszyscy wspólnie współtworzyliśmy tę sztukę – mówi rozentuzjazmowana reżyer.

- Graliśmy już dla szkół. Spektakl zobaczyło dotychczas 196 osób. Mamy jeszcze plany zaprezentowania tego spektaklu, niewykluczone, że także w plenerze. Teraz myślimy już jednak o następnej sztuce, bo lubimy tworzyć. Ta sztuka była przez ostatnie miesiące, a teraz już nam mózgi parują od nowych pomysłów – dodaje opiekunka grupy „Antrakt”.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KOLOKOLO

4 0

To była moja trzecia sztuka którą zobaczyłem wykonaniu grupy teatralnej ANTRAKT.
Pierwsza "Alicja w krainie dziwów" -REWELACJA oceniam ją na 6 .
Druga - "Komedia iście królewska" - już słabiej oceniam na +4.
Ostatnia:"Szukanie boga"- słaba fabuła,słaba sceneria, płaska gra aktorska -moja ocena to marna 3.
Jak tak dalej pójdzie to w przyszłym roku nie ma się co liczyć na fajny spektakl.
Pani Magdaleno proszę dobierać bardziej tematykę i rodzaj spektaklu.

09:30, 30.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA