Zamknij
REKLAMA

Młodzi mielczanie w „Strefie Pomysłodawcy”. Urodzą się nowe startupy? [FOTO]

13.14, 22.09.2022 ks
REKLAMA

 W Mielcu ruszyła własne pilotażowa konferencja „Strefa Pomysłodawców” będąca programem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wspierającym innowacyjność w Polsce. 

 Do udziału w konferencji Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego zaprosiła młodzież lokalnych szkół średnich, by ta miała okazję poznać nie tylko konkretne startupy, ale przede wszystkim ścieżkę działania w przypadku konkretnego pomysłu na samozatrudnienie.

 Przygotowaliśmy ciekawe wykłady dotyczące tego, jak dany pomysł wraz z zespołem młodych ludzi przekuć na firmę, jakiego rodzaju działania podjąć, jak pozyskać inwestora - mówi Łukasz Gajdowski, prezes MARR S.A.

[FOTORELACJA]9562[/FOTORELACJA]

„Strefa Pomysłodawcy” to ogólnopolski pilotażowy program Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wspierający innowacyjność w Polsce. „Strefa Pomysłodawcy” to miejsce upowszechniania innowacji, tworzenia nowych idei i pomysłów, skupiających zespoły i ludzi gotowych do eksperymentowania i poszerzania swoich horyzontów.

Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego organizując konferencję przygotowała kilka wykładów i spotkań warsztatowych dla mieleckich młodzieży. Młodzi poznali chociażby możliwe scenariusze wsparcia pomysłodawcy i startupu w drodze ku komercjalizacji, dowiedzieli się faktów na temat innowacji w komunikacji i marketingu, a także poznali historię kilku startupów.

W ramach warsztatów mielecka młodzież miała okazję poznać tajniki skutecznego planowania kariery, a także dowiedzieć się konkretów na temat podstaw ekonomii i przedsiębiorczości.

- Mielec powinien być atrakcyjny dla młodych ludzi. Tym pilotażowym wydarzeniem chcielibyśmy udowodnić, że między przestrzenią miejską - ludzi młodych, gdzie jest wiele pomysłów i koncepcji - a częścią przedsiębiorczości, jest wspólna przestrzeń, którą należy zagospodarować - mówi Łukasz Gajdowski, prezes MARR.

- To wydarzenie pokazuje właśnie wiele startupów, możliwości wsparcia. Przygotowaliśmy ciekawe wykłady dotyczące tego, jak dany pomysł wraz z zespołem młodych ludzi przekuć na firmę, jakiego rodzaju działania podjąć, jak pozyskać inwestora - dodaje.

Gajdowski zwracając się do młodych mielczan podkreślał, że jeżeli mają „jakikolwiek pomysł, który jest związany z komercyjnym rozwojem osobistym, rozwojem firmy czy miasta, to mogą kierować się własne do MARR-u. - Wspólnie zastanowimy się, jak z tego zrobić firmę, inicjatywę, która będzie służyła wszystkim - dodał.

- Czasy są dynamiczne. Dzisiaj można pozyskiwać środki zewnętrze z UE, również Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego - powiedział z kolei Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca. - Mam nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu wyjdziecie z taką ścieżką w głowie, co ewentualne będziecie mogli zrobić, jeżeli wymyślicie jakiś produkt czy konkretny pomysł - dodał.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%