Zamknij
REKLAMA

Dzień Dobry Mielec: porozmawiajmy o kawie w Oranżerii [WIDEO]

09:35, 22.06.2022 | Dzień Dobry Mielec

Magnacka rezydencja - Zamek w Baranowie Sandomierskim to miejsce, które oferuje dobrą regionalną kuchnię. To jednak nie wszystko. Baranów promuje dobrą kawę, a taką przygotował wspólnie z mielczaninem Grzegorzem Sieroniem. Na gości czeka też zamkowa Oranżeria – nowość w baranowskiej ofercie turystyczno – gastronomicznej. 

Położony około 25 kilometrów od Mielca Zamek w Baranowie Sandomierskim to turystyczna perełka i duma regionu. Oferta tego miejsca jest bardzo szeroka: od atrakcji historycznych przez kulinaria po hotel ze SPA. 

Baranów stał się też ciekawym celem pasjonatów dobrej kawy. O tym właśnie rozmawiamy z Grzegorzem Sieroniem - właścicielem palarni kawy i sklepu „Kawa czy Herbata” z Mielca oraz gospodarzami baranowskiego Zamku: Kamilą Piech – dyrektorem Zespołu Zamkowo-Parkowego i Pawłem Przykazą – dyrektorem muzeum zamkowego.

Posłuchaj o kawie, oranżerii i wystawach, które można zobaczyć w Baranowie: 

Specjalną baranowską kawę można kupić lub spróbować także w Restauracji Magnackiej, w podziemiach Zamku. W samym Zamku dostępne są dwie tematyczne wystawy: zabytkowych młynków do kawy oraz porcelany z Ćmielowa

Zobacz zdjęcia wystaw, zamku i naszej rozmowy w Oranżerii.

[FOTORELACJA]9361[/FOTORELACJA]

Kontakt z Zamkiem Baranów Sandomierski oraz rezerwacje i zamówienia poprzez serwis www.baranow.com.pl oraz telefonicznie: (+ 48 15) 811 80 39 wew. 122,128,182, 440, e-mail: [email protected]

Baranów stał się też ciekawym celem dla miłośników turystyki winiarskiej i dobrego wina. O tym właśnie rozmawialiśmy z Grzegorzem Pachołem - właścicielem Winnicy Amelie z powiatu mieleckiego oraz z Sebastianem Warpasem - sommelierem.

___________________________________

CZY WIESZ ŻE?

__________________________________
 

(Dzień Dobry Mielec)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%