Zamknij
REKLAMA

Immunomodulin - opinie o preparacie

11:57, 28.08.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Chorzy na choroby autoimmunologiczne takie jak choroba Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, toczeń, choroba Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego – często rezygnują z tradycyjnego leczenia lekami immunosupresyjnymi z powodu licznych powikłań które nie rzadko przewyższają ciężkością objawy samej choroby.

Zanim przyjrzymy się bliżej Immunomodulinowi postanowiliśmy zebrać wiarygodne dane na temat leków obecnie stosowanych w leczeniu chorób autoimmunologicznych by mieć ogólne rozeznanie czy stosowanie Immunomodulinu ma w ogóle sens.

Więc - tradycyjne leki takie jak metotreksat czy mesalazyna choć są dość tanie, niestety mocno obciążają wątrobę, nerki, kości oraz oczy co w długiej perspektywie czasu jest przyczyną kolejnych chorób na które przypisuje się kolejne leki. Wiele z tanich leków nie może być podawana dłużej niż kilka miesięcy z powodu możliwości powstania groźnych dla zdrowia powikłań wśród których wyróżniamy: jaskrę, cukrzycę, zespół Cushinga, depresję, ścieńczenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry, impotencję, zaburzenia miesiączkowania, marskość wątroby, choroby nowotworowe.

Wśród licznych chorób leki immunosupresyjne osłabiając układ immunologiczny poprzez blokowanie produkcji przeciwciała sprzyjają powstawaniu nowotworów, ponieważ tylko sprawnie działający układ immunologiczny jest w stanie niszczyć komórki nowotworowe. Ponieważ jednak leki te blokują działanie całego układu immunologicznego, komórki nowotworowe rozmnażają się bez zahamowania bez kontroli. Zatem problemem tych leków jest to, iż tłumią one cały układ immunologiczny, czyli tą cześć która atakuje tkanki w chorobach autoimmunologicznych i tą cześć która atakuje komórki nowotworowe.

Aby temu zapobiec naukowcy opracowali nowy typ leków czyli tak zwane leki biologiczne, które hamują tylko tą cześć układu immunologicznego która atakuje własne tkanki, a pozostała cześć pracuje poprawnie. Dzięki temu chory pozbywa się objawów choroby i wciąż posiada sprawnie działający układ immunologiczny.

Niestety wadą tych leków jest cena, która powoduje, iż leczenie tymi lekami jest całkowicie poza kieszenią większości Polskiego społeczeństwa. Spośród najczęściej używanych wymienić należy:

    • Interferon (Rebif) – stwardnienie rozsiane - cena rocznej kuracji 52430zł

    • Sarilumab (Kevzara) – reumatoidalne zapalenie stawów – cena rocznej kuracji 128000zł

    • Infliximab (Remicade) – choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego – cena rocznej kuracji 275000zł

Jak nie trudno obliczyć kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych na rok daje w skali dziesięciu lat wartości wyrażane w milionach.

Pytanie brzmi czy jeśli leków nie opłaci choremu NFZ, to będzie w stanie kupić je sobie sam? Kolejne pytanie brzmi ile wiemy dziś na temat leków biologicznych i ich bezpieczeństwa w działaniu w długofalowym. Niektóre leki biologiczne w trakcie badań powodowały ciężkie powikłania, mimo to z powodu braku nowych leków zatwierdzanych w celu leczenia Amerykańska FDA wprowadziła te leki do obrotu, a za nią jej Europejskie odpowiedniki.

Chorzy w Polskim systemie opieki zdrowotnej są w tak zwanym pacie czyli sytuacji bez wyjścia – nie chcą brać tanich leków powodujących powikłania, a z drugiej strony nie stać ich na leki biologiczne których ceny determinowane są przez rynek zagraniczny.

Lukę ta wypełnia wiele leków naturalnych lub preparatów medycznych i suplementów diety. Naszą uwagę skupił na sobie preparat o nazwie Immunomodulin który posiada prawa patentowe w Polskim Urzędzie Patentowym, na nazwę, skład i działanie – stworzony przez polskiego lekarza stomatologa, specjalistę w zakresie ziołolecznictwa Marka Skoczylasa.

Na pierwszy rzut oka produkt nie wydaje się niczym odróżniać od produktów konkurencyjnych, ale to co rzuciło się w oczy na pierwszy plan to – OPINIE. Bądźmy ze sobą szczerzy, każdy może stworzyć, zarejestrować i sprzedawać preparaty ziołowe w dzisiejszych czasach, każdy może napisać o swoim produkcie, ze jest najlepszy na świecie, z jednym małym ale... Nikt prócz producenta Immunomodulinu nie przedstawił prawdziwych chorych, z prawdziwa dokumentacją medyczną (adresy ośrodków, pieczątki lekarz) i ich wypowiedziami potwierdzającymi skuteczność działania preparatu oraz dołączonego protokołu DLS.

Co więcej opinie takich nie posiadają nawet nieziemsko drogie leki biologiczne. Brakuje nam tutaj zatem pewnej analogii, dlaczego Immunomodulin nie jest refundowanym preparatem skoro wykazuje i ma udokumentowaną skuteczność? Tego nie wiemy, wysyłamy zatem otwarty list do odpowiednich instytucji by się tego dowiedzieć (napiszemy o wynikach w następnych artykule).

Postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej Immunomodulinowi oraz protokołowi DLS.

Po pierwsze postanowiliśmy sprawdzić jego cenę. Na dzień dzisiejszy roczna kuracja kosztuje 1790zł. To średnio 70 razy mniej niż przeciętny lek biologiczny w skali roku. Ponieważ jednak Immunomodulin stosuje się raz na 9 lat, oznacza to, że w tej perspektywie czasowej jest (70x9=630) 630 razy tańszy. Cena wygląda bardzo obiecująco, w dodatku autor zapewnia nam roczną pomoc i wsparcie. Koszt 12 wizyt lekarskich przekroczyłby tą sumę. Jest dobrze. Ale idźmy dalej.

Autor podaje liczne badania naukowe sugerujące, iż przyczyną chorób autoimmunologicznych jest zmiana flory bakteryjnej jelit. Faktycznie czytając badania naukowe wszystkie potwierdzają tą zależność. Czy zatem twórca Immunomodulinu jako pierwszy przełamał lody i znalazł remedium które można zastosować raz aby wyleczyć chorobę autoimmunologiczną?

Jeśli to prawda to informacja ta będzie bardzo nie na rękę producentom leków biologicznych gdyż te konstruowane na przewlekłe stosowanie nigdy nie wyleczą choroby a jedynie stłumią jej objawy – do czasu aż będziemy za nie płacić oczywiście.

Postanowiliśmy także przyjrzeć się opiniom osób stosujących Immunomodulin i sprawdzić ich wiarygodność.

Pierwsza z nich to opinia Pana Andrzeja Krywko który chorował na reumatoidalne zapalenie stawów. Spojrzeliśmy na dokumentację medyczną. Pan Andrzej Krywko jak podaje dokumentacja mieszka w Opatowie. Wpisując w Google frazę „Andrzej Krywko Opatów” faktycznie odnajdujemy taką osobę prowadzącą nawet działalność gospodarcza pod adresem Mikołaja Kopernika 3B 27-500 Opatów Ankro Firma Wielobranżowa Krywko Andrzej. Zgadza się także deklarowany wiek.

W innych opiniach szukaliśmy ośrodków leczniczych oraz pieczątek lekarskich. We wszystkich tych opiniach znaleźliśmy zgodność danych lekarzy, specjalizacji i numeru prawa wykonywania zawodu. Numer prawa wykonywania zawodu lekarzy sprawdzaliśmy w spisie naczelnej izby lekarskiej.

Nasza opinia na temat protokołu DLS i Immunomodulinu jest jak najbardziej pozytywna, toteż z tego miejsca pozostaje nam pogratulować autorowi sukcesu i życzyć dalszego rozwoju.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAEkspresy do kawy - sprawdź opinie
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone