Zamknij
REKLAMA

Pionierski Meetup. O czym rozmawiali mieleccy informatycy? [FOTO]

00:14, 24.10.2021 | PC
REKLAMA

Z inicjatywy Seweryna Stachowicza z neuros.pl po raz pierwszy spotkali się mieleccy informatycy. Na wydarzenie pod nazwą Meetup przyszło dwadzieścia osób. Takiej inicjatywy dotychczas w Mielcu brakowało.

Pod hasłem Meetup kryje się konferencja specjalistów sektora IT, czyli wymiana doświadczeń liderów IT, nawiązywanie kontaktów oraz okazja do spotkania personalnego. - Na spotkaniu nie zabraknie tematów twardych jak i luźnej rozmowy, dyskusji - zapowiadał inicjator Seweryn Stachowicz.

Wydarzenie to odbyło się w piątkowy wieczór w restauracji Manuka. Nim zebrani wysłuchali dosyć konkretnych wystąpień mieli okazję poznać twórczość kwartetu smyczkowego z PSM Mielec.

Pierwszym prelegentem Meetup Mielec był najstarszy czynny mielecki informatyk dr hab. inż. Włodzimierz Adamski, przez wiele lat pracownik PZL Mielec. Opowiedział o historii zastosowania informatyki w przemyśle, ale nie zabrakło wątków związanych z pierwszymi wdrożeniami systemów IT w mieleckim zakładzie lotniczym. Adamski zwrócił również uwagę na fakt, że w Mielcu funkcjonuje wiele zakładów, które można nazwać jedynie montowniami. - Brakuje części wirtualnej przemysłu - oceniał. 

Podobnymi refleksjami podzielił się Seweryn Stachowicz, który dodawał, że trzeba zastanowić się jak w Mielcu tworzyć miejsca pracy dla informatyków, by tu mogli prowadzić swoje prace rozwojowe. W ten sposób Mielec mógłby zbliżyć się nieco też do idei Przemysłu 4.0, czyli czwartej rewolucji przemysłowej, która ma stawiać na robotyzację i integrację pracy ludzi oraz inteligentnych maszyn. 

Stachowicz wystąpił z prelekcją pod tytułem „Empatia w IT”. Przypomniał też o tym, że październik jest Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa, a I Meetup Mielec wpisany został w cykl wydarzeń z tym działaniem związanych. - Warto robić testy bezpieczeństwa systemów, które stosujemy. Wiele firm o tym zupełnie nie myśli - przypominał.

[FOTORELACJA]8924[/FOTORELACJA]

W planie I Meetup Mielec 2021 znalazło się też wystąpienie Łukasza Nogi pod tytułem „Jeziora Danych” oraz spotkanie online z Michałem Furmankiewiczem, który przygotował dyskusję podsumowująca 10 lat korzystania z chmury. 

Portal hej.mielec.pl był partnerem medialnym I Meetup Mielec. 


 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%