Zamknij

Ruszyła ciekawa kampania. Cel: zachęcenie młodzieży do rozwoju swoich pasji

12:13, 13.11.2020 K.S Aktualizacja: 12:13, 13.11.2020
Skomentuj

Wystartowała edukacyjna kampania Cash Lajf Balans Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem działań jest zachęcenie młodzieży z Polski Wschodniej do rozwoju swoich pasji i przekuwania ich w biznes. Województwa Polski Wschodniej: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie, mają najniższy wskaźnik przedsiębiorczości wśród młodzieży. Większość osób w wieku 15-19 lat, które mieszkają w tych województwach, nie jest zainteresowana założeniem własnej działalności gospodarczej. To właśnie do nich, ich rodziców i nauczycieli jest skierowana kampania.

Założenie własnej firmy to przede wszystkim wyzwanie, ale też nieustanny rozwój. Bycie własnym szefem oznacza umiejętne radzenie sobie nie tylko z formalnościami, lecz także ze zmieniającym się rynkiem. To również szansa na zmianę osobistą. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej chce zainspirować kampanią młodych ludzi, którzy mogą być taką zmianą zainteresowani.

Twórcom kampanii zależało, aby przekaz dotarł do młodych ludzi w prosty, przejrzysty i przyjemny sposób. Dlatego specjalnie na potrzeby kampanii powstał cykl ośmiu inspirujących filmów poświęconych odrębnym zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością i Funduszami Europejskimi.

Bohaterami nagrań są młodzi przedsiębiorcy z regionu Polski Wschodniej, którzy opowiadają o swoim pomyśle na biznes, wyzwaniach jakie musieli podjąć na początku drogi i sukcesach, których nie brakowało. Dzięki filmom młodzież ma możliwość zainspirowania się historiami, zweryfikowania ich ze swoimi pasjami i marzeniami. Wszystkie filmy można zobaczyć na kanale YouTube kampanii Cash Lajf Balans.

Własna firma daje elastyczność czasową, dzięki której łatwiej zachować balans między pracą, a życiem prywatnym. Ważne jest również zrozumienie, że założenie własnej firmy nie jest technicznie trudne, a brak kapitału nie musi być barierą. Z pomocą mogą przyjść Fundusze Europejskie i profesjonalne doradztwo.

Dodatkowo powstała gra edukacyjna na urządzenia mobilne Cash Lajf Balans. Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play i App Store. Pozwala ona wczuć się w rolę młodych przedsiębiorców. Poprzez zabawę i kreatywną formę nauki młodzież odświeża wiedzę z zakresu przedsiębiorczości i poszerza ją o aspekty związane z prowadzeniem własnej firmy. Gracz sam decyduje o tym, ile pracuje, a ile korzysta z życia, zachowując niezbędną równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym (work-life balance).

Dialog z młodymi ludźmi odbywa się w ich naturalnym środowisku, czyli w mediach społecznościowych. Powstały profile kampanii na Facebooku i Instagramie. Ponadto do współpracy zaproszono influencerów - MaturaToBzdura (najpopularniejsza sonda uliczna) i GilathissNew (youtuber gamingowy).

Od 12 października do 2 listopada, w każdy poniedziałek na stronie kampanii www.cashlajfbalans.pl będą publikowane informacje o nowych konkursach. Kreatywne zadania konkursowe pozwalają wykorzystać wiedzę z zakresu przedsiębiorczości w praktyce.

Uczniom dają możliwość indywidualnej pracy lub zintegrowania się w szkolnych zespołach. Do wygrania jest wiele atrakcyjnych nagród, które pomogą w rozwoju potencjału zarówno uczniów jak i szkół. W ramach kampanii powstały także gotowe scenariusze lekcji, do wykorzystania przez nauczycieli przedsiębiorczości, języka angielskiego i informatyki. Materiały do pobrania znajdują się na stronie kampanii.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat kampanii znajdują się na:
www.cashlajfbalans.pl
Facebook: Cash Lajf Balans
Instagram: Cash_Lajf Balans
YouTube: Cash Lajf Balans

Kampanię na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej realizuje Fabryka Komunikacji Społecznej, która specjalizuje się w opracowywaniu strategii i realizacji kampanii o charakterze społecznym.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

20 i do PRACY !!!20 i do PRACY !!!

1 0

A kto będzie robił jak większość młodych w sile wieku siedzi na alimentach na dorosłe dzieci i taki 23,24,25 ma w tyłku gdziekolwiek pracować a rodziców gonią komornicy a potem matka i ojciec do więzienia bo nie dali rady zapewnić lepszego piwka 25 latkowi i nie zapłacili tyle ile im kazano - PATOPSYSTEM PL = TYLKO EMIGRACJA !!!! 08:42, 16.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

HAHAHAHAHAHA

1 0

Możecie sobie do pasji zachęcać i co z tego, wpierw to wcześniej trzeba zrobić parę rzeczy w tym kraju !!!!!

MAMY ZŁY SYSTEM PRAWNY DO SZYBKIEJ ZMIANY ALBO TEN KRAJ SIE WYLUDNI !!!!!
20-43 do pracy i ZERO ALIMENTÓW I SOCJALU !!!!!

- ludzie nie chcą mieć już dzieci BO;

- dochodzi do kanibalizmu rodzinnego gdzie dorosłe dzieci wyciągają HARACZ od styranych rodziców
- młodym się nic nie chce
- młodzi nie mają tanich małych mieszkań na start
- młodzi nie mają STAŁEJ pracy, są złe umowy pracy zbyt liberalne w zwalnianiu pracowników
- młodzi przez ten system za długo się (też fikcyjnie) uczą i późno wychodzą na rynek pracy w najlepszym do tego wieku 20-43 !!!!
- po co 8 lat podstawówki (7 jak kiedyś wystarczy) spokojnie jest to do zrobienia !!!
- a może do 7 letniej szkoły podstawowej od 6 lat i nie trzeba gonić 67 letnich mało wydajnych dziadków do pracy !!!
- może licea i technika uzawodowić i wszystko niech będzie kończyło się z zawodem i niech trwa 3 lata i matura (faktyczna ciężka matura gdzie zdaje 15-20%) i nie raka tylko najlepsi studiują a nie wszyscy ciągną HARACZ od rodziców i zamiast budować gospodarkę to ludzi płacą HARACZ (alimenty) lub składają się na socjal = KATASTROFA !!!!
- młodzi potem późno zakładają rodziny albo nie zdążą
- młodzi potem nie mają a jak mają to jedno max dwójkę dzieci bo co jak ma się pierwsze w wieku trzydziestu lat to nie będzie z tego demografii
- i co najważniejsze, to pokolenie nauczone KANIBALIZMU rodzinnego nie będzie chciało mieć swoich potomków widząc w tym same problemy na starość !!!!

PATOSYSTEM PL !!!!! 10:42, 27.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%