Zamknij
REKLAMA

Skarbówka ostrzega: ta pani u nas nie pracuje!

09:32, 17.06.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Także mieszkańcy Mielca otrzymali ostatnio e-maile z Urzędu Skarbowego zapowiadające wszczęcie kontroli. Urząd Skarbowy w Mielcu informuje, że to oszustwo.

- W związku z fałszywymi wiadomościami e-mail, w których autor informuje o zamiarze zainicjowania kontroli i wyznacza jej termin uprzejmie informujemy, że urzędy skarbowe nie są autorami takich wiadomości, a mgr Marzena F. nie jest pracownikiem żadnego urzędu skarbowego - informuje Urząd Skarbowy w Mielcu.

Do mielczan trafiały e-maile informujące o kontroli, a ich załącznikiem jest plik opisany jako dokumentacja. Pod korespondencją podpisała się mgr Marzena Fierek.

- Otwieranie załącznika do wiadomości lub zamieszczonych w niej linków, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom. Prosimy o zachowanie ostrożności - komunikuje Urząd Skarbowy.

Treść fałszywej wiadomości:

Urząd Skarbowy doręczył zawiadomienie ? zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 18.04.2016r. Wobec braku możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin wszczęcia kontroli na 29.04.2019r. ? godz. 9.00.

Jednocześnie Urząd Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 października 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z p6zn. zm.) w związku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 ?. ? swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r.. Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.) czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kontrolowanego lub osoby przez niego upoważnionej. Oznacza to ze w wyżej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana do obecności w siedzibie swojej Firmy i współpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy ? swobodzie działalności gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązuje do pisemnego wskazania osoby upoważnionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególności w czasie Pani/Pana nieobecności.

Jest Pani/Pan zobowiązania do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzone przez Pani/Pana Firm wymienionych w załączniku.

Nieobecność Pani/Pana może zostać uznana za stan wyczerpuje znamiona wykroczenia określonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z poźn. zm.).

INSPEKTOR KONTROLI
Urząd Skarbowy
mgr Marzena Fierek

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA