Zamknij
REKLAMA

Kolejny latający zabytek na mieleckim niebie

09:23, 25.09.2021 | P.C
Skomentuj Fot. Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła
REKLAMA

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła, która uruchamia w Mielcu Latające Muzeum, poinformowała o przywróceniu do stanu lotnego historycznego polskiego samolotu. Wzbił się w powietrze po 10 latach przerwy.

W lipcu Fundacja ogłosiła, że we współpracy z miejskim samorządem uruchamia w Mielcu projekt Latającego Muzeum. Widywane regularnie nad miastem odrzutowe samoloty Iskra są własnością właśnie Fundacji. W mieleckim hangarze znajduje się również legendarna już odrzutowa Iryda, która miała być seryjnie produkowana w Mielcu. Fundacja zamierza wskrzesić i tę maszynę.

[ZT]63724[/ZT]

Nowym latającym eksponatem w Muzeum będzie samolot PZL-101 Gawron. To rolnicza maszyna produkcji PZL Okęcie, wytwarzana w latach 60-tych. Powstało około 325 egzemplarzy Gawrona.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła pozyskała samolot, który niegdyś latał w Aeroklubie Wrocławskim. Jak informuje Fundacja, ostatni swój lot wykonał w maju 2011 roku. Teraz znów wzbił się w niebo. 

- Jesteśmy dumni, że kolejny samolot dołączył do floty Latającego Muzeum, które tworzymy w Mielcu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta piękna maszyna może znowu latać w barwach Fundacji - przekazują Biało-Czerwone Skrzydła.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AwiatorAwiator

17 1

Brawo!!! 07:00, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TuptisTuptis

7 4

Szkoda ,ze te tepe rzady wyprzedaly polski majatek i to zydograbierzcom i jestesmy we wlasnym kraju niewolnikami 12:00, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%