[FOTORELACJANOWA]11878[/FOTORELACJANOWA]
Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu działa już ponad 25 lat. Studenci rozpoczęli właśnie 26. rok akademicki w historii tej uczelni. Obecnie kształci się tutaj 250 studentów.
- Jesteśmy uczelnią o charakterze praktycznym, bo łączymy teorię i praktykę. Mamy znakomitych teoretyków - profesorów, doktorów, którzy przedstawiają zależności między różnego rodzaju pojęciami i zjawiskami w ekonomii, ale mamy też znakomitych praktyków, którzy brali udział przy różnych projektach wdrożeniowych. Staramy się przekazywać tę wiedzę, która ma charakter aplikowalny w bieżącej działalności, którą można wykorzystać w pracy zawodowej - powiedział dr Tadeusz Matuszkiewicz, rektor WSGiZ.
- Nasza uczelnia stara się wpasować w trendy, które obowiązują na rynku pracy tak, żeby swoją strukturą, profilem kształcenia, jak najlepiej móc przygotować osoby do pracy na lokalnych rynku pracy - podkreślił.
Matuszkiewicz przyznał też, że dzisiaj uczelnia - podobnie jak inne uczelnie w kraju - stoi w obliczu kryzysu demograficznego, który spowodował, że „uczelnia, która miała znacznie więcej studentów, dzisiaj działa w znacznie bardziej ograniczonej skali”.
- Natomiast można powiedzieć, że dzisiaj uczelnia może się pochwalić liczbą 2 250 absolwentów, którzy wykończyli studia na kierunku Ekonomia, a ponadto 850 studentów skończyło u nas studia podyplomowe. Zatem patrząc na skalę powiatu mieleckiego, który ma nieco ponad 100 tys. mieszkańców, jest to bardzo duża liczba - podsumował.
- Oprócz tego, że funkcjonujemy tutaj na niwie naukowej, dydaktycznej, wpasowujemy się również w życie rozrywkowe lokalnej społeczności - chociażby organizując od 25 lat bale studenckie. Stawiamy nie tylko na naukę, ale mamy również świadomość, że życie studenckie wiąże się także z kontaktami bezpośrednimi, rozwijaniem kompetencji społecznych - mówił.
- W tej chwili na naszej uczelni studiuje w sumie 250 osób - na studiach kierunku Ekonomia oraz na studiach podyplomowych. Dzisiaj zaczyna studia pierwszy rok i mam nadzieję, że te trzy lata nabywania kompetencji ekonomicznych, pozwoli podnieść państwa wartość na rynku pracy i przyniesie wymierne korzyści w postaci umożliwienia różnych karier zawodowych - powiedział dr Tadeusz Matuszkiewicz, rektor WSGiZ.