Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią Polski

12:58, 28.07.2023 hm Aktualizacja: 13:00, 28.07.2023
Katarzyna Zdziebło. Fot. PRESS FOCUS Katarzyna Zdziebło. Fot. PRESS FOCUS

Mielczanka Katarzyna Zdziebło zdobyła wicemistrzostwo Polski na 5000 metrów w chodzie sportowym (21:44.29). Jej młodsza siostra Anna Zdziebło zajęła 4. miejsce.

W Gorzowie Wielkopolskim trwają 99. Mistrzostwa Polski PZLA. Wicemistrzyni olimpijska z Mielca - Katarzyna Zdziebło zajęła 2. miejsce na dystansie 5000 metrów z czasem 21:44.29.

Pierwsze miejsce zajęła Olga Chojecka (WLKS Nowe Iganie) z czasem 21:29.24.

Podium zamknęła Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia) z czasem 23.07.90. Natomiast tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Anna Zdziebło, siostra Katarzyny, z czasem 24.28.63.

Już dzisiaj o godz. 18:50 kolejny mielczanin - Dawid Piłat powalczy o medal w rzucie młotem 99. PZLA Mistrzostwa Polski Gorzów Wielkopolski 2023. Transmisja w TVP Sport od godz. 16:05.