Zamknij

Dzbanek filtrujący - dlaczego warto go kupić?

12:50, 23.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:50, 23.06.2020

Jakość wody z ekranu jest podważana przez wiele osób i istnieją ku temu podstawy, dlatego pożądane są rozwiązania wspomagające jej oczyszczanie. Czysta woda to lepsze zdrowie, więc warto zastanowić się nad zakupem dzbanka filtrującego. Na czym polega jego działanie? Jakie substancje filtruje?

Na czym polega działanie dzbanka filtrującego?

Woda płynąca z kranu jest oczyszczana, ale niestety sposób jej dezynfekcji pozostawia wiele do życzenia – przede wszystkim obecny jest w niej chlor. Ponadto rury doprowadzające wodę do domów i mieszkań są w różnym stanie, co sprawia, że substancje, które się na nich osadzają, przedostają się później do wody. Dlatego ze względu na zdrowie własne i reszty domowników warto zastanowić się nad przefiltrowaniem wody przeznaczonej do picia. Wodę można oczyścić w prosty sposób, stosując dzbanek filtrujący. Wszystkie dzbanki tego typu składają się z pojemnika, do którego wlewa się wodę, filtra i pojemnika, do którego trafia woda przefiltrowana. Na pokrywie często znajduje się wskaźnik, na którym oznacza się datę pierwszego napełnienia dzbanka. Po upływie miesiąca wskaźnik przesuwa się na koniec skali, co oznacza, że konieczna jest wymiana wkładu filtracyjnego. O potrzebie wymiany filtra może też sygnalizować dioda LED. Działanie dzbanków filtracyjnych jest proste. Wystarczy zdjąć pokrywę i wlać wodę. Woda przelewa się przez filtr, który jest w środku, a następnie trafia do oddzielnej komory, dzięki czemu nie miesza się z wodą nieprzefiltrowaną. Do popularnych producentów dzbanków należy Brita. Odwiedzając stronę strefafiltrow.pl, można się przekonać, że dzbanek Brita jest niedrogim zakupem, a zapewnia zdecydowane korzyści dla zdrowia. Aby uzyskać czystą wodę, trzeba chwilkę poczekać. W urządzeniach o pojemności 1,5 litra woda jest oczyszczana w ciągu około 10 minut.

Jakie składniki filtruje dzbanek?

Przed zakupem dzbanka warto dowiedzieć się, jakie substancje jest w stanie przefiltrować. Trzeba pamiętać, że dzbanki filtrujące nie eliminują bakterii z wody, ponieważ ich przeznaczeniem jest oczyszczenie wody kranowej, z której bakterie powinny być usunięte wcześniej na drodze uzdatniania. Natomiast filtry z węglem aktywowanym przeciwdziałają rozwojowi bakterii. Przede wszystkim dzbanki usuwają chlor, którym dezynfekuje się wodę w wodociągach, dzięki czemu woda zyskuje lepszy smak i zapach, a w efekcie herbata i kawa stają się jeszcze smaczniejsze. Filtr zatrzymuje drobne zawiesiny, piasek i rdzę, które są wymywane z rur doprowadzających wodę. Chroni również przed powstawaniem kamienia podczas gotowania, ponieważ usuwa nadmiar soli, ale nie usuwa potasu oraz sodu. Istnieje możliwość korzystania z filtrów, które dodatkowo wzbogacają wodę w magnez.

Jak często konieczna jest wymiana filtra?

Standardowe filtry wymienia się zwykle po przefiltrowaniu około 150 l wody. W wielu przypadkach jeden filtr wystarcza na miesiąc użytkowania. Filtr wymienia się bez problemu, zawsze dołączona jest instrukcja. Przed instalacją należy go przepłukać w wodzie. Nie należy korzystać z wody po pierwszej filtracji przy pomocy nowego filtra, dopiero kolejna jest już dobra do picia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%