Zamknij

Pożyczki "na dowód": co sprawdza pożyczkodawca przed wydaniem decyzji?

14:02, 31.03.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:02, 01.04.2020

Coraz więcej spraw można załatwić przez internet. Petent nie musi już stać w kolejkach do urzędów i banków. Wystarczy kilka kliknięć na stronie internetowej danej instytucji i już! Po kłopocie. Podobnie jest w przypadku pożyczek.

Firmy pozabankowe chętnie oferują pożyczkę na dowolną kwotę, bez składania zaświadczeń, dokumentów, a nawet wizyty w placówce. Po takie rozwiązanie sięga coraz więcej. Łatwa dostępność, szybka decyzja oraz niskie oprocentowanie zachęcają do podpisania umowy.

Co to jest pożyczka ratalna na dowód?

Ta oferta różni się znacząco od tzw. “chwilówek”. Pożyczka ratalna na dowód to zawarcie umowy pożyczki między klientem a firmą pozabankową. Kwota pożyczki może wynosić nawet 25 tysięcy złotych. Zarówno wysokość pożyczanej kwoty, jak i okres jej spłaty klient ustala indywidualnie, według własnych możliwości i potrzeb. Do wzięcia pożyczki często potrzebny jest tylko dowód tożsamości. Pożyczkodawca może (ale nie musi) wymagać złożenia oświadczenia o osiąganych dochodach.

– Firma pozabankowa oferująca pożyczkę bez dokumentów przeprowadza weryfikację klienta na podstawie jego danych i składanych przez niego oświadczeń – wyjaśnia ekspert marki Pożyczka Ratunkowa.

Firma nie wymaga zaświadczenia o:

  • dochodach od pracodawcy,
  • niezaleganiu z podatkami z ZUS,
  • posiadaniu innych zobowiązań.

Jest to idealna oferta dla osób, które nie mogą lub nie chcą wziąć pożyczki w banku.

Proces weryfikacji pożyczki na “dowód”

Aby otrzymać pożyczkę, należy złożyć wniosek w placówce instytucji lub za pośrednictwem strony www pożyczkodawcy. Tam należy podać:

  • dane osobowe,
  • dane kontaktowe,
  • numer telefon,
  • adres e-mail,
  • numer konta bankowego.

Instytucja pozabankowa podczas weryfikacji wniosku wymaga przesłania skanu dowodu oraz przelewu na drobną kwotę na konto pożyczkodawcy. Te czynności mają na celu weryfikację tożsamości klienta i zapobieganie oszustwom finansowym. To standardowe zabezpieczenia stosowane przez firmy pożyczkowe.

Kolejny krokiem firmy jest analiza historii kredytowej. Pożyczkodawca umieszcza dane klienta w swojej bazie i sprawdza, czy kredytobiorca jest już zadłużony oraz czy poprzednie zaległości były spłacane w terminie.

Następnie, w oparciu o oświadczenie klienta, firma wylicza ryzyko udzielenia pożyczki. Jeśli zadeklarowany dochód pozwala na spokojne spłacanie rat, kredytobiorca oceniany jest pozytywnie.

Co ważne, w przeciwieństwie do banku, instytucja pozabankowa nie potrzebuje od petenta deklaracji celu, na który zostaną przeznaczone pieniądze. Pożyczkobiorca ma pełną swobodę działania. W związku z tym pożyczkodawca nie przeprowadza również kontroli wydanych pieniędzy.

Czas oczekiwania na decyzję wynosi zazwyczaj kilkanaście minut. Po tym czasie gotówka przelewana jest na konto zainteresowanego.

O czym należy pamiętać przed wzięciem pożyczki na dowód?

Pożyczka to wygodny sposób na zdobycie potrzebnej gotówki. Przed podpisaniem umowy pożyczkowej należy jednak pamiętać o pewnej kwestii. Istnieje możliwość posiadania kilku pożyczek jednocześnie, jednak jest to duże obciążenie dla budżetu domowego, a firma pożyczkowa może wydać decyzję negatywną, jeśli oceni, że ryzyko udzielenia pożyczki jest zbyt duże. W związku z tym warto sprawdzić, czy poprzednie pożyczki zostały na pewno spłacone – nawet jeśli wydaje nam się, że wszystko zostało uiszczone w terminie.

Aby to zrobić, należy wejść do panelu klienta dawnego pożyczkodawcy i sprawdzić wysokość sald. W przypadku, kiedy bezpodstawnie zostały naliczone odsetki, trzeba to wyjaśnić z poprzednim pożyczkodawcą oraz jak najszybciej spłacić. Można wnieść prośbę o wycofanie przetwarzania danych i przeniesienie informacji o zobowiązaniu do części statystycznej. To pomoże wyczyścić negatywną historię kredytową. Jeśli nie naliczono żadnych kwot, można spokojnie złożyć wniosek o kolejną pożyczkę.

Pożyczki ratalne na dowód umożliwiają zrealizowanie marzeń i rozwiązanie kłopotów finansowych. Dogodne raty, czytelne zasady, szybka procedura – to bardzo dobre rozwiązania na rynku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%