Zamknij

Pytamy eksperta - jaka gwoździarka jest najlepsza na rynku?

00:18, 13.01.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:20, 13.01.2020

Postanowiliśmy wymienić kilka zdań z konsultantem odpowiedzialnym za narzędzia w jednej z wiodących sieci marketów budowlanych. Szczególnie interesowało nas omówienie na konkretnym przykładzie parametrów gwoździarki, jakie decydują o jakości i wygodzie jej użytkowania w warunkach domowych. Kiedy takie urządzenie na prawdę nam się przyda i czy aby warto wydawać na nie kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych? Zobaczcie sami.

Sympatyczny Pan Damian posilił się pozycją, która zwaliła nas z nóg ceną, widniejącą u szczytu półki. Uspokojono nas jednak, że DeWalt to topowy producent i na jego modelach najlepiej wskazać cechy solidnej gwoździarki. Nie posiada ona szczotek węglowych w silniku – jest więc urządzeniem o większej wydajności ze względu na mniejsze tarcie. Następnie wskazuje się nam akumulator. Litowo-jonowa bateria jest optymalna pod względem gabarytów, ma dużą moc i daje komfort pracy bez wpięcia do gniazdka, na wysokościach i w innych niekorzystnych warunkach.

Palec wskazujący konsultanta kieruje się w następnej kolejności na element dociskowy z celownikiem. Na niewidzialnej ścianie pokazuje nam, jak przebiega proces pojedynczego wystrzału gwoździa. Dzięki prowadnicy mamy gwarancję dokładnego wbicia gwoździa, nie tylko na zadaną głębokość, ale także pod zadanym kątem. Strzał z mocą prawie 50 dżuli – to imponuje. Pan Damian dopiero wrzuca drugi bieg.

Gwoździarka DeWalt pracuje w dwóch trybach – funkcja ta jest bardzo pożądana w przypadku każdej gwoździarki, bo zapewnia uniwersalną pracę. Tryb pracy pojedynczej jest doskonały do precyzyjnego wbijania niewielkiej ilości gwoździ. Przełączenie na trym seryjny natomiast daje szansę na wbijanie bardzo dużej ilości gwoździ w sposób powtarzalny na dużej powierzchni. Średni o narzędzia tej klasy potrafią na jednym akumulatorze wypuścić do 1 000 gwoździ. Wszystko zależy od magazynku – mówi nam Pan Damian.

Głębokość wbijania gwoździ nie jest funkcją obligatoryjną, ale w przypadku gwoździarek ze średniej i wysokiej półki to standard. W większości regulacja odbywa się pokrętłem lub suwakiem. Da nam to gwarancje, że gwoździe nie będą wystawały ponad materiał. Warto zwrócić uwagę, że niektóre gwoździarki posiadają nawet mini żarówkę, która doświetli powierzchnię wbicia gwoździa jeśli panują niekorzystne warunki do pracy lub nadmierne zacienienie.

Ekspert słusznie zwrócił nam uwagę, że narzędzie jakim jest gwoździarka może wyrządzić wiele krzywdy jeśli używana jest nieumiejętnie. Skierowanie narzędzia i pociągnięcie za spust w kierunku osoby trzeciej może trwale uszkodzić jej zdrowie. Narzędzia o bardzo dużej sile mogą cechować się odrzutem, który może być niebezpieczny dla pracy stawów. Zaleca się zatem zakup okularów ochronnych, rękawic oraz innego asortymentu BHP, niezbędnego do bezpiecznego prowadzenia prac remontowych w swoim warsztacie czy ogrodzie.

Źródło: https://centrumgwozdzi.pl/

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%