Zamknij

Jak szukać pracy z pozytywnym skutkiem?

07:05, 10.10.2019 artykuł sponsorowany

Długie, bezskuteczne poszukiwania pracy są frustrujące i bardzo często skutkują obniżeniem samooceny, wiary we własne kompetencje i wzmacniają poczucie bycia kimś gorszym, bezwartościowym. Z każdym kolejnym CV odrzuconym w procesie rekrutacji spada też motywacja do dalszych poszukiwań. Jak szukać pracy, by wreszcie cieszyć się z uzyskania wymarzonej posady?

Regularnie sprawdzaj oferty pracy
Ciekawe oferty pracy mogą pojawić się w każdej chwili. Warto więc systematycznie odwiedzać każde miejsce, w którym ogłaszają się pracodawcy, m.in. serwis Pracuj.pl. Szybka reakcja zwiększa szansę na przygotowanie się do odpowiedzi na ofertę – uważne jej przeczytanie, określenie własnych predyspozycji pod kątem oczekiwań, zdobycie informacji dotyczących danej firmy oraz jej działalności i wreszcie napisanie idealnego CV. Wszystko po to, by już na początku procesu rekrutacyjnego pokazać, że dana praca czeka właśnie na Ciebie.

CV i List Motywacyjny to klucz do sukcesu
Pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy lub osobie rekrutującej na dane stanowisko zrobisz tym, co zamieścisz w swoim CV i Liście Motywacyjnym. Zadbaj o to, by znalazło się tam wszystko, co zaprezentuje Twoje mocne strony i przekona rekrutera, że to właśnie Ty jesteś poszukiwaną osobą.
Skup się na zaprezentowaniu swoich osiągnięć, kwalifikacji i dodatkowych umiejętności. Wspomnij o nich w CV i odnieś się do tego w liście motywacyjnym. Pamiętaj, by zrobić to w odniesieniu do działalności, jaką zajmuje się dana firma. Jesli wspominasz o tym, że łatwo nawiązujesz kontakty z innymi osobami, a ubiegasz się o stanowisko handlowca, koniecznie powiąż to z pozyskiwaniem dla firmy nowych klientów.
Pamiętaj, by CV i List Motywacyjny napisać bez błędów gramatycznych i ortograficznych. Jeśli masz z tym problem, poproś kogoś o sprawdzenie. Błędy w dokumentach aplikacyjnych mogą zdyskwalifikować kandydata już na starcie i zniechęcić do zagłębiania się w ich treść.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna to etap rekrutacji dostępny tylko dla wybranych. Jeśli dotarło do Ciebie zaproszenie na takie spotkanie, przygotuj się do niego. Już niewiele dzieli cię od wymarzonej posady.
Zadbaj o schludny wygląd. Unikaj agresywnych kolorów, kusych spódnic, głębokich dekoltów i t-shirtów. Bez względu na stanowisko, o jakie się ubiegasz, strój musi być czysty i wyprasowany. Pamiętaj o zadbanych dłoniach i ułożonych włosach - one też są twoją wizytówką.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%