PGE FKS Stal Mielec wygrała z GKS Bełchatów [FOTO, WIDEO]

19:28, 21.09.2019 M.B Aktualizacja: 17:29, 23.09.2019

W meczu 10. kolejki Fortuna 1 Liga PGE FKS Stal Mielec wygrała z GKS Bełchatów. Jedynego gola w tym meczu z rzutu karnego zdobył Bartosz Nowak.

Piłka nożna, Fortuna 1 Liga
PGE FKS STAL MIELEC – GKS BEŁCHATÓW 1:0 (1:0)

1:0 – 17. Bartosz Nowak (5 min. – karny)

PGE FKS Stal Mielec: 87. Seweryn Kiełpin, 22. Mateusz Bodzioch, 9. Andreja Prokić , 14. Łukasz Janoszka (74 min., 8. Maciej Urbańczyk), 11. Szymon Stasik, 16. Josip Soljić, 17. Bartosz Nowak, 20. Grzegorz Tomasiewicz (86 min., 25. Wojciech Lisowski), 19. Adrian Paluchowski (60 min., 10. Mateusz Mak), 23. Krystian Getinger, 24. Lukas Bielak

Rezerwowi: 29. Damian Primel, 2. Paweł Olszewski, 15. Bartosz Sobczyk, 5. Mateusz Żyro

Trener: Artur Skowronek

GKS Bełchatów: 1. Paweł  Lenarcik, 2. Mateusz Szymorek, 3. Marcin Grolik, 5. Michał Kołodziejski, 7. Bartłomiej Bartosiak (63 min., 14. Bartosz Biel), 8. Paweł Czajkowski, 16. Mikołaj Grzelak, 17. Marcin Ryszka (11 min., 13. Artur Golański), 18. Maciej Mas (83 min., 77. Damian Warnecki), 19. Adrian Małachowski, 20. Mateusz Marzec

Rezerwowi: 12. Daniel Niźnik, 10. Dawid Flaszka, 11. Emile Laurent Diokel Thiakae, 15. Wiktor Putin, 21. Mariusz Magiera, 59. Karol Stanek

Trener: Artur Derbin

Żółte kartki: Kiełpin, Stasik – Kołodziejski, Goliński

Sędziowie: Daniel Kruczyński – sędzia główny, Adam Jakubczyk – sędzia asystent, Marcin Jakowenko – sędzia asystent, Dawid Bukowczan – sędzia techniczny

Widzów:  3048

Mecz rozstrzygnął się już w 5. minucie. Piłkę w polu karnym gości przyjął Łukasz Janoszka, a obrońca z Bełchatowa zupełnie bezsensu ruszył w jego kierunku z długim wślizgiem i trafił w nogę „Ecika”. Rzut karny po tym faulu na bramkę zamienił Bartosz Nowak i Stal mogła grać z większym komfortem.

Później mecz nie porywał, nie było to wielkie widowisko, nie było zabójczego tempa. Goście, chociaż przegrywali, nie potrafili zerwać się do odrabiania tej straty - wyglądali jakby to oni prowadzili.  Przez całe 90 minut nie oddali chociaż jednego groźnego strzału, który by trafił w światło bramki!

Stal jakby kalkulowała, że to trzeci mecz w ciągu 9. dni, że w kolejnym tygodniu w planie są jeszcze dwa mecze wyjazdowe. Grała bardzo spokojnie. Dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się natomiast Krystian Getinger. W pierwszej połowie minimalnie pomylił się przy rzucie wolnym, w drugiej połowie obrońca wybił piłkę, która po strzale Getingera zmierzała już do pustej bramki.

Stalowcy jeszcze kilka razy - w swoim stylu - wykładali piłkę przed pole karne po akcji od skrzydła, ale brakowało strzałów kończących. W ostatnich minutach GKS wreszcie starał się zagrać odważniej, zdominować Stal, nic jednak z tego konkretnego nie wynikało.