Zamknij

Czy oszczędzam, wybierając halę stalową?

20:41, 07.08.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20:42, 07.08.2019

Oszczędności są istotne dla każdego inwestora. Nic więc dziwnego, że publikacje o sposobach oszczędzania na prowadzeniu hali są tak częste. Warto jednak wiedzieć, że generowanie oszczędności zaczyna się już… na budowie.

Oszczędne budowanie

Mało która firma dysponuje nieograniczonym budżetem. Najczęściej to właśnie pieniądze decydują o tym, jaka hala zostanie wybudowana. Cena powinna wprawdzie iść w parze z jakością, ale o tym przeczytasz w następnym akapicie. Teraz skupmy się na faktach. Czy budowa hali ze stali jest tania?

Gdyby porównać koszty budowy hali murowanej i stalowej, okazałoby się, że różnice w cenie nie są oszałamiające. Warto jednak podkreślić, że inwestycja w konstrukcję stalową zwraca się znacznie szybciej (ze względu na krótszą budowę). Dla przedsiębiorcy oznacza to mniejsze straty, ponieważ budynek zaczyna na siebie zarabiać.

Dodatkowo koszty eksploatacyjne są nieporównywalnie mniejsze. Dzieje się tak za sprawą technologii modułowej, która daje wiele możliwości konserwacyjnych.

Wysoka jakość hali

Jak już wspomnieliśmy, cena powinna iść w parze z jakością. W tym wypadku nie ma jednak żadnej złotej zasady, która ułatwiłaby wybór. Wszystko zależy od oferty firmy wykonawczej i jej doświadczenia. Trzeba być zatem czujnym.

Na pewno należy sprawdzać opinie o firmie. Jeśli ma wiele referencji, jak np. Commercecon, z pewnością można jej zaufać. Bardzo ważne są także realizacje oraz podejście wykonawców do usługi. Najlepiej jest powierzyć budowę hali firmie, która oferuje usługi kompleksowe, czyli zajmuje się nie tylko wykonawstwem, ale też projektem i wykończeniówką.

Zalety hali stalowej

Wybierając halę o konstrukcji stalowej, oszczędzasz pieniądze i czas. Jej zalety nie ograniczają się jednak tylko do tego.

Co ciekawe hale ze stali są jedynymi halami, które można zdemontować. W przypadku budynków np. murowanych oznaczałoby to po prostu ich zniszczenie. Konstrukcje stalowe budowane są jednak modułowo, więc można je rozebrać i ponownie wykorzystywać. Inwestor, który zamyka biznes, ma zatem możliwość sprzedaży hali innemu przedsiębiorcy. Ten musi jedynie położyć fundamenty na wybranym przez niego terenie.

Warto też dodać, że inwestorów chętnych do kupna hali o konstrukcji stalowej nie brakuje. Wynika to z ich szerokiego zastosowania. I chociaż hale wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle oraz logistyce, to te stalowe znajdują swoje miejsce też w rolnictwie czy rozrywce. Ten sam obiekt może z powodzeniem służyć zarówno w celach produkcyjnych, jak i handlowych (np. jako galeria handlowa).

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%