Znamy zwycięzców Mielec CUP! [FOTO]

11:18, 23.07.2019 M.B Aktualizacja: 11:19, 23.07.2019

W dniach 20-21 lipca na mieleckim stadionie GRYF odbyła się już VI edycja największego na Podkarpaciu amatorskiego turnieju piłki nożnej - Mielec CUP! Po raz kolejny organizowany jest przez Fundację Klub Młodych Liderów. Zwycięską  drużyną okazały się Jagodzianki Truskawkowe. Tym razem zorganizowany został również turniej Mielec CUP Kids, w którym rywalizowały ze sobą piłkarze z rocznika 2009. W tych rozgrywkach zwyciężyli Legion Pilzno!

Fundacja Klub Młodych Liderów już po raz 6. zorganizowała w Mielcu największe na Podkarpaciu rozgrywki piłkarskie. Całe wydarzenie odbywało się przez 2 dni, 20-21 lipca, na obiektach sportowych MOSiR przy ul. Warszawskiej w Mielcu – Stadion GRYF. W turnieju łącznie uczestniczyło 21 drużyn z całego Podkarpacia, co składa się na około 220 zawodników.

Pierwszy dzień poświęcony został na zmagania w fazie grupowej. W związku z tym do następnego etapu przeszło już tylko 16 drużyn, które w drugim dniu walczyły ze sobą w fazie pucharowej. Ostatecznie turniej zwyciężyła drużyna „Jagodzianki Truskawkowe”. Na drugim miejscu uplasował się zespół „Pampuszka Familia”, natomiast trzecia pozycja przypadła zaś „Vae Victus”.

W niedzielę, oprócz fazy pucharowej Mielec CUP, zorganizowano po raz pierwszy Mielec CUP Kids. Jest to turniej, w którym rywalizowały ze sobą dzieci z rocznika 2009. Ostatecznie tytuł zwycięzcy przypadł drużynie ,, Legion Pilzno".

Ponadto, każdy z przybyłych na wydarzenie, mógł wziąć udział w turnieju TurboKozaka i wygrać nagrody od sponsorów.

Celem Mielec CUP-u jest głównie promowanie mody na aktywne spędzanie czasu wolnego. Jest to też jedna z niewielu okazji na wzięcie udziału w profesjonalnie przeprowadzonym turnieju piłki nożnej dla amatorskich zespołów z Mielca i okolic.

- Jest to szczególne wydarzenie organizowane przez naszą fundację. Chyba właśnie Mielec CUP dostarcza nam wszystkim najwięcej emocji. Jego tegoroczną edycję z pewnością można zaliczyć do naszych sukcesów. To niesamowite, że organizujemy największy amatorski turniej piłki nożnej na Podkarpaciu!- mówią koordynatorzy Mielec CUP-u.