Zamknij

Praca w Policji. Dołącz do rekrutacji i zdaj testy - radzimy jak

10:24, 25.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:24, 25.06.2019

Egzaminy do Policji odbywają się każdego roku. Chętnych jest bardzo wielu, ale jedynie kilku z nich ma szansę dostać pracę w Policji. Mundur ubiorą tylko kandydaci, którzy uzyskają najwyższą ilość punktów z czteroetapowego egzaminu.

To wymagający sprawdzian umiejętności oraz możliwości naszego ciała i umysłu. Dobre przygotowanie to podstawa, a my Wam w nim pomożemy!

Stres i nerwy – codzienność każdego policjanta

Policjanci codziennie zmagają się ze stresującymi sytuacjami, które nie łatwo jest rozwiązać. W tej pracy nie ma schematów, a każdy dzień jest zupełnie inny – na co trzeba być bezwzględnie gotowym. Każdy policjant musi działać szybko i zdecydowanie.

Nadmierny stres i wypalenie zawodowe są często spotykane u zawodowych policjantów. Dlatego tylko najlepsi kandydaci zostają przyjęci do Policji, gdyż jako jedni z nielicznych są w stanie znieść niekorzystne warunki pracy w tym trudnym zawodzie.

Etapy egzaminu do Policji – krok po kroku

Cztery etapy testu do Policji stanowią wyzwanie dla każdego kandydata. Większość z nich nie uzyska wystarczającej ilość punktów, która da im szansę na dołączenie do Policji.

Testy do Policji dzielą się na cztery etapy:

- Test Sprawności Fizycznej

- Test Wiedzy Ogólnej

- Testy psychologiczne

- Rozmowę kwalifikacyjną (nazywana kiedyś „wywiadem zorganizowany”)

  1. Test Sprawności Fizycznej

Sprawność fizyczna to jedna z kluczowych cech dobrego policjanta. Każdy z nich musi być sprawny, żeby sprawnie i szybko zareagować na agresję lub dogonić podejrzanego o przestępstwo.

Egzamin to sześć stacji z różnymi ćwiczeniami. Na zaliczenie, każdy kandydat musi pokonać tor w czasie krótszym niż minuta i 41 sekund. Przekraczając ten czas, kandydaci nie zaliczają egzaminu.

  1. Test Wiedzy Ogólnej

Test wiedzy do Policji to czterdzieści, zamkniętych pytań z jedną możliwą i prawidłową odpowiedzią.

Do egzaminu z wiedzy trzeba solidnie się przygotować. Pytania na teście mogą dotyczyć wielu zagadnień związanych z codzienna pracą policjanta np. znajomości ustaw o Policji.

Oprócz tego, pytania mogą dotyczyć:

  • Funkcjonowania państwa i jego organów
  • Trójpodziału władzy

„Na naszej stronie znajdziecie pełne, opracowane arkusze egzaminacyjne z testu wiedzy do Policji wraz ze wszystkimi zagadnieniami.  To przydatne narzędzie, które pomoże Wam szybko przyswoić niezbędną wiedzę.” – zaznaczają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne dzielą się na trzy osobne etapy:

  • Test na inteligencję
  • Test psychologiczny
  • Rozmowę z psychologiem

Każdy z testów ma na celu sprawdzić nasze naturalne, psychologiczne zdolności do podjęcia pracy w zawodzie policjanta.

Większość kandydatów odpada właśnie na tym etapie, gdyż nie spełniają wymogów osobowościowych i charakterologicznych.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

W trakcie tego etapu, kandydaci zostaną gruntownie prześwietleni przez dwuosobową komisję. W jej skład wchodzi zawodowy policjant i psycholog. Ich głównym zadaniem jest obserwacja.

A co muszą obserwować? Muszą zwracać uwagę na to, jak kandydaci reagują na stres. A komisja chwyci się wszelkich metod, żeby zdenerwować kandydatów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%