Karne decydowały o triumfie mielczan [FOTO]

23:55, 17.04.2019 P.C Aktualizacja: 14:40, 20.04.2019

Runda spadkowa PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych zaczęła się na dobre. Widać to było zwłaszcza po pierwszych minutach meczu Sandra SPA Pogoni z SPR Stalą Mielec. Pierwsza bramka padła dopiero w 7 minucie. Ostatecznie bramkę na wagę remisu zdobył Wojciech Jedziniak, a w karnych 4:2 lepsi okazali się goście, którzy wywieźli ze Szczecina 2 punkty.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga, o utrzymanie
Sandra SPA Pogoń Szczecin - SPR Stal Mielec 29:29 (14:15), po karnych 2:4

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora - Wąsowski 2, Horiha 1, P. Krupa 2, Bosy 6, Biernacki 2, Jedziniak 3, Krysiak 5, Matuszak 1, Rybski 4 (4/4), Zaremba 4.
Karne: 4/4.
Kary: 8 min. (Horiha, P. Krupa - 4 min.).

Stal: Andjelić, Wiśniewski - Wilk 3 (1/2), Krępa 2, Wypych, Skuciński 2, Rusin, Mochocki 3, Kornecki 4 (2/2), Sarajlić 5, Jędrzejewski 1, Krajewski, R. Krupa 1, Rutkowski 8.
Karne: 3/4.
Kary: 12 min. (Jędrzejewski - 4 min., Krępa, Kornecki, Sarajlić, R. Krupa - 2 min.).

Sędziowie: Kamrowski (Cedry Wielkie), Wojdyr (Gdańsk).
Widzów: 300.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni i SPR Stali Mielec mierzyli się ze sobą chwilę przed rozpoczęciem fazy spadkowej PGNiG Superligi. Wtedy górą byli mielczanie. Środowe spotkanie z kolei miało zupełnie inny wymiar. Widać to było zwłaszcza w początkowych fragmentach spotkania. Przeważała nerwowość i nieudane zagrania. Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Wilk. Później bramki sypały się jak z rogu obfitości, ostatecznie mielczanie do przerwy prowadzili 15:14.

Druga część spotkania zaczęła się od bramki Arkadiusza Bosego, jednak później do głosu doszli mielczanie, którzy w 38 minucie osiągnęli najwyższą 5-cio bramkową przewagę. Szczecinianie gonili, ale ani razu nie udało im się zbliżyć na więcej niż 2 bramki. W 57 minucie goście prowadzili już 29:26 i wydawało się, że jest po meczu. Jednak w ciągu ostatnich 90 sekund stalowe nerwy zachowali Dawid Krysiak, Piotr Rybski i w ostatniej akcji meczu Wojciech Jedziniak, który doprowadził do remisu 29:29.

W karnych lepsi okazali się goście, a Tomasz Wiśniewski zatrzymał Dmytro Horihę i Dawida Krysiaka. Ostatecznie 2 punkty przypadły mielczanom, a szczecinianie muszą zadowolić się jednym oczkiem.

Było to pierwsze spotkanie rundy spadkowej PGNiG Superligi. W kolejnym meczu Stal zmierzy się na wyjeździe z MKS Kalisz, w sobotę 20 kwietnia. Mecz rozpocznie się o 13:00 i pokaże go na żywo telewizja nsport+.