Zamknij

Masz kilka kredytów? Sprawdź, jakie zobowiązania możesz połączyć

16:12, 11.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:13, 11.04.2019

Co miesiąc spłacasz raty za sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt RTV czy fotograficzny? Jesteś zobowiązany do uregulowania zadłużenia na karcie kredytowej? Masz na koncie kilka drobnych kredytów gotówkowych? Jeśli nie chcesz płacić kilku rat w różnych terminach, połącz zobowiązania w jedno. Dowiedz się jak.

Polacy nie stronią od kredytów oferowanych przez banki. Spłacają jednocześnie wiele różnych zobowiązań, musząc pamiętać o konkretnych datach płatności. W takiej sytuacji łatwo jest stracić rachubę, co może z kolei wpłynąć na regulowanie należności z opóźnieniem. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż wiele zobowiązań na koncie może stanowić coraz większe obciążenie domowego budżetu. Wyjściem z tej sytuacji jest kredyt konsolidacyjny.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Kredyt konsolidacyjny to forma wsparcia finansowego, której istotą jest zamiana wielu różnych zobowiązań kredytowych w jedno. Najczęściej nowa rata jest dużo niższa od sumy spłacanych do tej pory, m.in. z powodu wydłużenia okresu kredytowania oraz zaproponowania przez bank lepszych warunków finansowych.

Istotą konsolidacji kredytów jest ich spłata z pieniędzy pochodzących z nowo zaciąganego zobowiązania. Dzięki temu dochodzi do zamknięcia kredytów w innych bankach. W niektórych przypadkach kredytobiorca może też liczyć na dodatkową gotówkę – z możliwością przeznaczenia jej na dowolny cel.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który z założenia dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych zamianą kilku rat w jedną. W praktyce jednak trzeba spełnić kilka dość istotnych warunków, aby bank wydał pozytywną decyzję kredytową.

Konsolidacja zobowiązań przeznaczona jest dla osób, które:

  • spłacają co najmniej dwa różne nieprzeterminowane zobowiązania,
  • wykazują odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • osiągają stałe dochody – niekoniecznie z umowy o pracę.

Warto przy tym podkreślić, że kredyt konsolidacyjny nie jest skierowany do osób zadłużonych, które mają duże zaległości w terminowej spłacie. Konsolidacja nie jest bowiem rozwiązaniem w razie poważnych problemów finansowych. Jeśli kredytobiorca ma spore zadłużenie wobec innych instytucji, bank odmówi wsparcia finansowego. Można jednak ubiegać się o taki kredyt wówczas, gdy wysokość miesięcznych rat niebezpiecznie zbliża się do budżetowego limitu. Zaciągając zobowiązanie, uda się uniknąć poważnych kłopotów finansowych – nowa rata będzie niższa.

Kredyt konsolidacyjny – czy to się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Decydując się na taką formę wsparcia finansowego:

  • łączysz wszystkie kredyty w jeden,
  • płacisz niższą ratę,
  • regulujesz zobowiązanie w jednym konkretnym terminie – np. w przypadku Kredytu Konsolidacyjnego w Getin Banku, możesz wybrać dogodny termin spłaty.

To wszystko przekłada się na zachowanie płynności finansowej, co pozwala uniknąć kłopotów finansowych. Bez problemu zapanujesz nad swoimi zobowiązaniami, zyskując wiarygodność kredytową w oczach banków.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%