Zamknij

Inwestowane pieniędzy w pożyczki społecznościowe

09:04, 26.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:05, 26.03.2019

Pieniądze można inwestować na wiele sposobów. Jednym z nich jest pomnażanie środków przez internetowe pożyczki społecznościowe.

Wielu inwestorów zastanawia się nad tym, gdzie inwestować pieniądze przyszłościowo. Jeśli także zastanawiasz się nad tym, w co inwestować, aby pomnożyć posiadane środki, pomyśl o alternatywnych inwestycjach, na przykład w pożyczki społecznościowe, które mogą przynieść bardzo atrakcyjne zyski.

Czym dokładnie są pożyczki społecznościowe? Jak inwestować pieniądze w pożyczki tego rodzaju? Czy takie inwestycje są bezpieczne? W końcu, jaki portal pożyczek społecznościowych wybrać, aby zacząć inwestowanie?

Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe, które z języka angielskiego określane są także mianem social lending albo też pożyczek P2P (peer-to-peer lending), są rodzajem pożyczki pozabankowej, która polega na zawarciu bezpośredniej umowy pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą.

Takie pożyczki dostępne są za pośrednictwem specjalnych serwisów pożyczek społecznościowych dostępnych on-line, dlatego są łatwo dostępne dla każdego, kto posiada dostęp do internetu.

W pożyczkach społecznościowych pojawiają się dwie strony - pożyczkobiorca lub inwestor albo też inwestorzy, gdy wielu z nich decyduje się na zainwestowanie swoich pieniędzy w taką właśnie pożyczkę. Portal pożyczek społecznościowych jest w tym przypadku pośrednikiem, dlatego też nie jest on stroną umowy.

Na czym polega inwestowanie w pożyczki społecznościowe?

Gdy nie wiesz, gdzie inwestować pieniądze, pożyczki społecznościowe mogą być atrakcyjną propozycją. W tym przypadku środki przeznaczane są na wsparcie dla pożyczkobiorcy, który może potrzebować ich na różne cele, na przykład na wykonanie remontu, na zakupienie odpowiedniego wyposażenia czy też na wybudowanie nieruchomości.

Inwestor, który chce inwestować w pożyczki społecznościowe, na początku rejestruje się na wybranym portalu, podając wymagane dane. Następnie może on wybrać pożyczkobiorcę, któremu chciałby pożyczyć pieniądze.

Pożyczkobiorca wystawia specjalną aukcję pożyczkową, w której zawiera informacje dotyczące oczekiwanej pożyczki - jej kwotę, preferowany czas uzyskania, okres spłaty, przeznaczenie, a także zabezpieczenie.

Zabezpieczenia pożyczek społecznościowych:

  • weksle in blanco
  • poręczenia wekslowe
  • oświadczenia o dobrowolnym podaniu się egzekucji
  • przewłaszczenie przez zabezpieczenie
  • hipoteka

Wobec tego osoby, które chcą wiedzieć, w co inwestować bezpiecznie, także powinny być zainteresowane pożyczkami społecznościowymi. Szeroka gama zabezpieczeń powoduje, że ryzyko jest na niskim poziomie.

Gdy inwestor zdecyduje się na wsparcie pożyczkobiorcy, wówczas przekazuje mu odpowiednie środki w wyznaczonym czasie. Następnie inwestor otrzymuje regularne kwoty rat wynikające z harmonogramu spłaty - swój kapitał wraz z odsetkami, na których zarabia.

Jakie obowiązki podatkowe ciążą na inwestorze?

Inwestor, który chce wiedzieć, jak inwestować pieniądze w pożyczki społecznościowe, powinien także wiedzieć, jakie ciążą na nim obowiązki podatkowe.

Gdy pożyczkodawca, czyli inwestor, jest osobą fizyczną, wówczas w roli płatnika podatku dochodowego, czyli "podatku Belki", znajduje się firma pożyczkobiorcy. Wówczas kwota wynagrodzenia dla inwestora jest pomniejszona o wysokość zryczałtowanego podatku.

Następnie płatnik, czyli firma pożyczkobiorcy rozlicza się z organem podatkowym, wykorzystując w tym celu formularz PIT-8AR w terminie do 31 stycznia roku następnego.

Future Capital - inwestuj w pożyczki społecznościowe dla przedsiębiorców

Jednym z portali, który zajmuje się pośrednictwem w udzielaniu pożyczek społecznościowych w Polsce, jest Future Capital. To nowoczesna platforma przeznaczona do łączenia ze sobą przedsiębiorców wraz z inwestorami - jedyny w swoim rodzaju portal, który koncentruje się wyłącznie na klientach biznesowych!

Dla inwestorów, którzy szukają sposobu na to, gdzie inwestować pieniądze, Future Capital to atrakcyjna propozycja. Dzięki temu, że portal przeznaczony jest dla przedsiębiorców, pozwala inwestorom na ulokowanie w aukcjach pożyczkowych większych sum, a także daje mniejsze ryzyko niż w przypadku pożyczek społecznościowych dla osób prywatnych.

Zatem wtedy, gdy nie wiemy, w co inwestować, warto pomyśleć także o alternatywnych propozycjach. Pożyczki społecznościowe to interesująca propozycja dla osób, które chciałyby powiększyć swoje zyski i zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%