Zamknij

Jak się przeprowadzić - wygodnie i bez stresu?

12:18, 18.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:18, 18.03.2019

Przeprowadzka jest zawsze źródłem ogromnego stresu. Do nerwów związanych z życiem w nowym miejscu, dochodzą te związane z posiadanymi rzeczami. Zdarza się, że w tym czasie gubią się różne drobiazgi czy pamiątki rodzinne. Niektórzy ludzie biegają w czasie przeprowadzki jak kurczak bez głowy. Nie widzą, gdzie co schowali, gdzie spakowali i gdzie wynieśli. Można tego uniknąć. Wystarczy właściwie się przygotować.

Planowanie

Podstawą każdej przeprowadzki jest planowanie. Nie można przeprowadzić się z dnia na dzień. Przynajmniej na miesiąc przed planowaną przeprowadzką należy poświęcić chwilę i odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Czy mam, jak przewieźć swoje rzeczy? Czy mam pomysł, jak przetransportować meble? Co chcę wziąć ze sobą, a co wyrzucić?

Transport mebli w Warszawie może wykonać profesjonalna firma. Trzeba ją jednak wcześniej wynająć, a to najlepiej zrobić z wyprzedzeniem. Warto, jednak wcześniej wiedzieć, ile bagaży trzeba będzie przewieźć. Pozwoli to na określenie niezbędnej ładowności samochodu oraz wycenę zadania.

Pakowanie

Wygodną przeprowadzkę mieszkań w Warszawie można przeprowadzić na spokojnie. Wystarczy zacząć się pakować z wystarczającym wyprzedzeniem. Najlepiej - na miesiąc przed planowanym terminem wyprowadzki. Pakowanie powinno rozpocząć się od wyrzucenia zbędnych rzeczy. Nie ma sensu wozić ich ze sobą. To, na czym nam zależy, najlepiej jest pakować w tekturowe pudła. Dobrze by były w średnim rozmiarze. Tak, by można było je swobodnie chwycić. Niektóre pudła mają nawet specjalne uchwyty na palce. Dzięki nim, łatwo się je przenosi z miejsca na miejsce. Trzeba też pamiętać o wadze kartonów. Dobrze zapakowane, nie przekraczają 25 kg. Jeśli są cięższe, to noszenie ich może sprawić kłopoty.

Podpisy i oznaczenia

Kartony powinny koniecznie być podpisane. Dobrze, gdy oznaczenie zawiera nazwę pomieszczenia, do którego ma trafić pudło. Na przykład, kuchnia - talerze albo łazienka - ręczniki. Może to wydawać się pracochłonne, ale opłaci się przy rozpakowywaniu paczek. Każdy karton dokładnie w miejsce swojego przeznaczenia. Oznaczenia można też rozszerzyć o numerację lub stworzyć listę przygotowanych kartonów. To najprostszy sposób na to, by ocenić, czy wszystko dotarło do celu.

Delikatne przedmioty powinno się zabezpieczać folią bąbelkową. Drobiazgi, takie jak biżuteria - dobrze jest pakować w plastikowe pojemniki lub mniejsze kartoniki, a dopiero później - w duże zbiorcze pudła. Do tego celu, można wykorzystać nawet pojemniki na żywność lub śniadaniówki.

Warto też stworzyć osobny karton na wszystkie rzeczy, które mogą okazać się niezbędne w czasie pierwszej doby w nowym domu. Dobrze jest też, mieć oddzielną torbę na najważniejsze dokumenty i najcenniejsze rzeczy. Torbę tą, należy traktować trochę jak sejf. Nie można rozstawać się z nią, aż do końca przeprowadzki. Dzięki temu, nie ryzykujemy, że dokumenty, takie jak akt notarialny, zgubią się pomiędzy rzeczami.

Głęboki wdech

Jeżeli masz małe dzieci lub zwierzęta, to dobrze by w czasie szalonego czasu przeprowadzki, znalazły się pod czyjąś opieką. Dzięki temu, nie odczują tak bardzo stresu związanego ze zmianą miejsca zamieszkania... a Ty zyskasz swobodę działań.

Przed samą wyprowadzką powinieneś znaleźć też czas na to by odpocząć. To spore wyzwanie fizyczne, więc powinieneś mieć zapas siły. Zadbaj o przekąski, które można zjeść w biegu. Pamiętaj też o tym, żeby się dobrze wyspać. Nawet, jeżeli korzystasz z usług profesjonalnej firmy transportowej, to musisz się jeszcze rozpakować w nowym mieszkaniu. Koniecznie musisz mieć zapas energii.

Przeprowadzka firmy w Warszawie

Przeniesienie firmy z jednego lokalu do innego, jest trudniejsze niż prywatna przeprowadzka. Firma, żeby zarabiać - musi pracować. Powinna, więc być jak najkrócej nieczynna. Szybkie przeprowadzki firm na terenie Warszawy, najlepiej przeprowadzić z pomocą specjalistów takich jak https://www.wiecejmiejsca.pl/przeprowadzki/ lub większą grupą. W przypadku firmy, niezbędne jest oznaczanie kartonów oraz właściwe zabezpieczenie sprzętu.

Przynajmniej na miesiąc przed planowaną zmianą adresu, powinno się poinformować o niej kontrahentów. Klienci muszą wiedzieć jak cię znaleźć! Jeżeli to możliwe, to zostaw dodatkową informację o nowej siedzibie w starym lokalu, jeszcze po wyprowadzce. Ważne jest też powiadomienie urzędów oraz instytucji, które zawsze powinny mieć w swojej dokumentacji aktualne dane przedsiębiorstwa.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%